epa05841291 Kamil Stoch from Poland is airborne during the Men’s HS134 competition at the Ski Jumping World Cup in Oslo, Norway, 10 March 2017. EPA/TERJE BENDIKSBY NORWAY OUT Dostawca: PAP/EPA.

Skoki narciarskie: Stoch ratował się przed upadkiem [WIDEO]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kolejny dzień zmagań skoczków w ramach turnieju Raw Air przyniósł niezwykle ciekawe zawody. Wczoraj nasi skoczkowie zajęli trzecie miejsce w konkursie drużynowym. Dzisiaj nie było jednak tak dobrze. Najwyżej z naszych reprezentantów uplasował się Piotr Żyła (9. miejsce). Kamil Stoch zajął 22. miejsce i stracił niestety koszulkę lidera PŚ.

Zawody wygrał największy rywal Kamila Stocha (i nowy lider PŚ), Austriak Stefan Kraft. Drugi był Andreas Wellinger, a trzecie miejsce na podium zajął Marcus Eisenbichler.

Na początku zawody utrudniała bardzo gęsta mgła. Z czasem jednak ustąpiła i udało się przeprowadzić konkurs bez większych komplikacji. Wiatr co prawda był jednak dość zmienny i nie ułatwiał życia skoczkom. Doświadczył tego nasz najlepszy skoczek, Kamil Stoch, który zajmował 5. miejsce po pierwszej serii. W swoim drugim skoku dostał bardzo mocny podmuch wiatru i ratował się przed  upadkiem. Ostatecznie zajął 22. miejsce. Maciej Kot uplasował się na 10., a Dawid Kubacki na 23. miejscu.

Po wczorajszym dobrym występie Polaków zapowiadało się, że w dzisiejszym konkursie indywidualnym emocje i zadowolenie kibiców będą równie duże. Okazało się jednak, że na lepsze występy biało-czerwonych musimy poczekać do kolejnych zawodów. Oto klasyfikacja dzisiejszego konkursu:

Tak Kamil Stoch bronił się przed upadkiem. Dobrze, że nic mu się nie stało.

fot. EPA/TERJE BENDIKSBY  NORWAY

Skoki narciarskie: Stoch ratował się przed upadkiem [WIDEO]
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze