Wik³ów, 12.07.2017. Miejsce wypadku w Wik³owie ko³o Czêstochowy, 12 bm. Rozpêdzona ciê¿arówka uderzy³a rano w autobus wioz¹cy m.in. dzieci i m³odzie¿ na wycieczkê do Zakopanego. Dzieci nie odnios³y powa¿niejszych obra¿eñ. (mr) PAP/Waldemar Deska ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Œl¹skie/ Ciê¿arówka uderzy³a w autobus wioz¹cy dzieci***

Śląsk: ciężarówka wjechała w autokar pełen dzieci

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Rozpędzona ciężarówka uderzyła w środę rano w autobus wiozący m.in. dzieci i młodzież na wycieczkę do Zakopanego. Do wypadku doszło na krajowej „jedynce” w Wikłowie koło Częstochowy (Śląskie). Dzieci nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka częstochowskiej policji mł. asp. Marta Ladowska, po wypadku do szpitala przewieziono kierowcę ciężarówki, a także czworo pasażerów autobusu: 9-letnie dziecko, dwoje 17-latków oraz opiekuna – mają zostać przebadani przez lekarzy. Wiadomo już, że nie mają poważniejszych urazów. Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku; być może przyczyniła się do niego nadmierna prędkość lub nieuwaga kierowcy ciężarówki. Kierowcy oby pojazdów byli trzeźwi.

Fot. PAP/Deska Waldemar

Autokarem, oprócz kierowcy, podróżowały 54 osoby, głównie dzieci i młodzież. Na pobliskiej stacji benzynowej pasażerowie czekają na inny autobus, którym pojadą w dalszą drogę. Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 1 między Radomskiem a Częstochową, w stronę Częstochowy i Katowic – na wysokości stacji paliw w Wikłowie zablokowany jest prawy pas, ruch odbywa się wyłącznie lewą jezdnią. Nie było jednak potrzeby wytyczenia objazdów. 

Fot. PAP/Deska Waldemar

Śląsk: ciężarówka wjechała w autokar pełen dzieci
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze