Kraków, 03.06.2018. Parada Smoków po raz 18. przesz³a ulicami Krakowa, 3 bm. Tegoroczny przemarsz odbywa³ siê pod has³em „Smoki z Dziennika Marco Polo”. (mr) PAP/Jacek Bednarczyk

Smoki w Krakowie!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Około 40 kolorowych smoków przeszło w niedzielę ulicami Krakowa, by zaprezentować się na Rynku Głównym. Była to 18. Wielka Parada Smoków.

Hasło tegorocznej parady brzmiało „Smoki z Dziennika Marco Polo”. Dzieci i młodzież, głównie z Małopolski, które wykonały stwory, inspirowały się wodnymi i lądowymi przygodami znanego włoskiego podróżnika z czasów jego podróży do Chin w średniowieczu.

Jak poinformował Michał Stankiewicz z Teatru Groteska (organizatora imprezy), w niedzielnej paradzie uczestniczyło około 2 tys. dzieci z całej Polski. Pochód wyruszył z okolic Wzgórza Wawelskiego i przeszedł do Rynku Głównego. Tu jury złożone z przedstawicieli świata kultury, mediów, a także służb mundurowych, wyłoniło autorów najciekawszych projektów. Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe.

„Po co organizujmy Wielką Paradę Smoków? Wystarczy się rozejrzeć po Rynku, aby sobie odpowiedzieć na to pytanie” – powiedział PAP Stankiewicz.

Smocza impreza trwa w Krakowie od soboty. Na Bulwarach Wiślanych, niedaleko Smoczej Jamy. odbywa się Smoczy Piknik Rodzinny. W sobotnią noc nad Wisłą rozgrało się wielkie smocze widowisko – olbrzymie pływające i unoszące się w powietrzu smoki, nastrojowa muzyka, feeria sztucznych ogni i magiczna sceneria. Ten spektakularny pokaz co roku przyciąga na bulwary tysiące widzów.

Tematem przewodnim ubiegłorocznego wydarzenia były smoki Morza Śródziemnego.

Galeria (7 zdjęć)
Smoki w Krakowie!
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze