Spotkanie opłatkowe senatorów

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Święta Bożego Narodzenia to okazja do refleksji i nabrania sił do pełnienia powołania, także powołania do pracy w parlamencie – podkreślał na spotkaniu opłatkowym w Senacie metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Te święta – mówił marszałek Stanisław Karczewski – niosą spokój, nadzieję i siłę.

Kard. Nycz powiedział, że święta Bożego Narodzenia kojarzą się z czasem refleksji, zadumy i pokoju. „Pan Jezus narodził się bez rozgłosu, bez zgiełku, bez światła kamer używając dzisiejszego języka, w ciszy w betlejemskiej stajni” – mówił metropolita warszawski.

Zaznaczył, że w dzisiejszych czasach święta te uobecniają tajemnicę narodzenia Jezusa w Betlejem. „Są także takimi świętami, które są okazją dla każdego z nas do tego, żeby się zatrzymać, przeżyć refleksję, zastanowić i nabrać sił do tego, żeby pełnić swoje powołanie. Także wasze powołanie senatora. Powołanie w polskim parlamencie – niezwykle ważne” – podkreślił kard. Nycz zwracając się do senatorów.

Marszałek Senatu życzył senatorem, by się w Senacie „spierali, dalej prowadzili spór, bo ten spór buduje naszą przyszłość, buduje również pomysły i on jest potrzebny”. „Niech ta nasza izba będzie izbą refleksji i zadumy, izbą w której szanujemy się wzajemnie, choć możemy – często tak jest – nie zgadzać się ze sobą” – dodał Karczewski.

W spotkaniu uczestniczyli również harcerze, którzy przekazali marszałkowi Senatu Betlejemskie Światło Pokoju. Hasłem tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju są słowa „W Tobie jest światło”. Podczas spotkania w Senacie kolędy śpiewał chór „Polonia Dortmund”.

Spotkanie opłatkowe senatorów
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze