Dawid Kubacki po skoku w Ruce, fot. PAP/Grzegorz Momot

Stefan Kraft wygrywa w Ruce. Słaby występ Polaków [+GALERIA]

Austriak Stefan Kraft wygrał inauguracyjny konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Punkty zdobył tylko jeden Polak. W pierwszej serii przepadli m.in. Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Polscy skoczkowie nie zachwycali już w seriach treningowych, a także kwalifikacjach. W pierwszej serii konkursu potwierdzili, że ich forma na razie nie jest najwyższa.

Najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który skoczył 130 m. Po pierwszej serii zajmował 23. miejsce i był jedynym Biało-Czerwonym, który wystąpił w finale. W drugiej serii nasz zawodnik poprawił się. Skoczył 133 metry i awansował na 21. pozycję.   Do drugiej serii nie awansowali pozostali czterej nasi reprezentanci. Piotr Żyła skoczył 126,5 m i zajął 31. pozycję. „Oczko” niżej skalsyfikowany został Aleksander Zniszczoł (125 metrów). 34. był Paweł Wąsek (118,5 m), a 43. – Kamil Stoch (113,5 m).

Konkurs wygrał Stefan Kraft. Austriak skoczył 144 i 143 m. Drugie miejsce zajął Niemiec Pius Paschke (142 i 142,5 m), a trzecie jego rodak Stephan Leyhe (137 i 143,5 m).