„Straszne rekolekcje” o. Adama Szustaka w rozgłośniach katolickich i na Stacji 7

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Od środy popielcowej przez cały Wielki Post na antenie 15 rozgłośni katolickich, YouTubie i na portalu Stacja7.pl można będzie uczestniczyć w „Strasznych Rekolekcjach” głoszonych przez charyzmatycznego dominikanina o. Adama Szustaka. Tematem tegorocznych rozważań będzie Apokalipsa.

– Kiedy wpisze się w wyszukiwarkę słowo „Apokalipsa” albo „koniec świata”, można znaleźć milion filmików, w których różni mądrzy ludzie a nawet mądrzy księża w absurdalny sposób pokazują symbole apokaliptyczne – mówi o. Szustak. – Chodzi o to, by Apokalipsę przeczytać w końcu tak, jak ją Pan Bóg powiedział, a nie w tych naszych durnych wyobrażeniach o końcu świata. Apokalipsa nie jest przecież tylko o końcu świata – wyjaśnia dominikanin.

Ojciec Adam Szustak codziennie o godz. 17. za pośrednictwem YouTuba będzie tłumaczył internautom o co naprawdę chodzi w tajemniczej księdze napisanej przez św. Jana. Filmy z rekolekcjami ojca Adama Szustaka są realizowane we współpracy z portalem Stacja7.pl i publikowane będą właśnie na tym portalu oraz na kanale Langustanapalmie. Każdy odcinek potrwa ok. piętnastu minut.

„Straszne rekolekcje” będą także w tym roku emitowane na falach stacji radiowych należących do Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich. Forum i Stacja7.pl już po raz drugi będą współpracowały przy nadawaniu rekolekcji ojca Adama Szustaka – wyjaśnia ks. Mariusz Wedziuk, dyrektor programowy Radia Warszawa.

Pierwsza wspólna edycja rekolekcji „Jeszcze 5 minutek” miała miejsce w okresie Adwentu, w 2016 roku. Rekolekcje te spotkały się z pozytywnym odbiorem słuchaczy kilkunastu rozgłośni katolickich. Wielu odbiorców mówiło, że była to dla nich znacząca, duchowa pomoc w przeżywaniu Adwentu i w przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia. W Wielkim Poście 2017 roku, kontynuujemy naszą owocną współpracę z o. Adamem Szustakiem i Stacją 7 przy emisji „Strasznych rekolekcji” – mówi dyrektor programowy Radia Warszawa.

Rekolekcje można także śledzić za pośrednictwem specjalnie stworzonej strony internetowej http://strasznerekolekcje.stacja7.pl/ oraz wydarzenia https:// www.facebook.com/events/1373604429367024/. Zainteresowanie tym eventem oraz udział w nim potwierdziło już ok. 10 tys. użytkowników.

Portal Stacja7.pl realizuje projekty z ojcem Adamem Szustakiem już od 2012 roku. W ciągu tych lat o. Adam Szustak w rekolekcjach zdążył powiedzieć: o dobrym i złym wilku, nocnym Złodzieju, zakochanym Skazańcu; w balladach wyjaśnił dość konkretnie jak to jest z tą miłością i zakochaniem, a w zeszłym roku w genialny sposób powiedział o pięciu minutkach, o które tak błagalnie każdego dnia prosimy nasz budzik – mówi Aneta Liberacka, dyrektor i redaktor naczelna portalu Stacja7.pl.

– Przyszedł czas na coś strasznego. Dowiemy się jak czytać Apokalipsę świętego Jana, by była czytana po Bożemu. Obyśmy na zakończenie tych rekolekcji nie podążali w stronę światełka, ale by w nas rozbłysło prawdziwe Światło Bożej Mądrości płynącej ze Słów zapisanych w tej Księdze – dopowiada.

Uzupełnieniem „Strasznych rekolekcji” jest specjalnie przygotowany album „Oto człowiek. Droga krzyżowa z Jerozolimy”. To zapis rekolekcji wielkopostnych zrealizowanych w 2014 r. Ojciec Szustak wyruszył wtedy z ekipą Stacji7 do Ziemi Świętej i tam przemierzał Drogę, którą szedł Jezus. To biblijna droga krzyżowa, nawiązująca do rozważań, jakie napisał kiedyś kard. Ratzinger na prośbę Jana Pawła II. Sceny drogi krzyżowej w bardzo oryginalny sposób obrazują współczesne zdjęcia z Jerozolimy.

O. Adam Szustak OP jest obecnie najbardziej znanym w Polsce kaznodzieją i najbardziej znanym polskim dominikaninem na świecie. Prowadzi własny kanał YouTube Langustanapalmie.pl, gdzie codziennie, z różnych zakątków świata, stara się publikować cykle dotyczące życia duchowego. W niezwykły sposób łączy prawdy o życiu duchowym z różnymi zjawiskami w świecie. W swoich opowieściach o Bogu opiera się przede wszystkim na Biblii.

„Straszne rekolekcje” o. Adama Szustaka w rozgłośniach katolickich i na Stacji 7
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze