Zdj poglądowe, Fot. PAP/Adam Warżawa

Sukces polskich siatkarzy. Awansowali do finału Ligi Narodów

Polscy siatkarze pokonali drużynę Japonii w półfinale w Gdańsku 3:1. To zwycięstwo zapewniło im awans do finału Ligi Narodów.

Początki meczu nie były jednak obiecujące dla polskiej drużyny. Nasi zawodnicy grali dość chaotycznie. Po pierwszym secie reprezentacja Japonii prowadziła 15:10. Polskim siatkarzom dokuczał także brak kapitana drużyny, 35-letniego Bartosza Kurka, który z powodu problemów z biodrem nie mógł wziąć udziału w rozgrywce. Dopiero w drugim secie udało się Polakom wyrównać i wyjść na prowadzenie.

Finał odbędzie się jutro, w niedzielę, o godz. 20. Polska reprezentacja zmierzy się w nim ze zwycięzcami półfinałowego meczu USA-Włochy. Polscy siatkarze już 5 razy stawali na podium Ligi Narodów.