las vegas

fot. pixabay

Las Vegas: świątynie hazardu zamienione w banki żywności

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Tysiące osób straciło w trakcie epidemii prace w Las Vegas. W słynącym z hazardu mieście niektóre kasyna zamieniono w banki żywności; samochodowe kolejki do nich sięgają nawet kilku kilometrów.

Przed wybuchem epidemii bank żywności Three Square w Las Vegas dostarczał potrzebującym ok. milion funtów żywności tygodniowo. Teraz – mimo problemów ze znalezieniem wolontariuszy – liczba ta zwiększyła się o 30 proc.

Angażująca się w zwalczanie głodu krajowa sieć Feeding America informuje, że w USA popyt na dostarczaną przez ich żywność wzrósł o 40 proc.

>>> Kobieta w ciąży zachorowała na koronawirusa. Urodziła i przeżyła [WIDEO] 

Szef Three Square Brian Burton szacuje, że połowa osób stojących w kolejkach do banków żywności w Las Vegas robi to po raz pierwszy. „To zwykli ludzie, solidni pracownicy klasy średniej. Ich życie wywróciło się w ciągu nocy do góry nogami” – mówi dla stacji CNN.

las vegas

fot. pixabay

By ograniczyć rozwój epidemii w Nevadzie większość biznesów wstrzymało działalność. Wszystkie kasyna są zamknięte; po tętniącym zazwyczaj życiem mieście przechadzają się pojedynczy turyści.

Mieszkańcy mówią, że Las Vegas zamieniło się w „miasto duchów”; branża hotelowa szacuje, że kryzys będzie głębszy niż w latach 2008-2009.

>>> USA: co najmniej 15 ofiar Covid-19 wśród nowojorskich zakonnic i zakonników 

Od początku epidemii koronawirusa po zasiłek dla bezrobotnych zgłosiło się już około 30 mln Amerykanów. W minionym tygodniu w USA przybyło 3,8 mln takich osób – ogłosił w czwartek amerykański Departament (ministerstwo) Pracy.

Łącznie na Covid-19 zmarło w USA 62 906 osób – wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Z tej liczby 243 ofiary śmiertelne odnotowano w Nevadzie.

Zobacz także
Wasze komentarze