Święcenia u Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej!

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dziś, 26 maja, w Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Oblatów MN w Obrze odbyły się święcenia kapłańskie i diakonatu. Zgromadzenie wzbogaciło się o trzech prezbiterów i dwóch diakonów.

O godzenie 10 w kościele pw. Jakuba Apostoła Większego biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Stefan Regmunt w obecności Prowincjała o. Pawła Zająca OMI, a także wielu innych oblatów z całej Polski, wyświęcił na kapłanów trzech alumnów ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Byli to: Błażej Gawliczek, Dominik Zwierzychowski oraz Adrian Kotlarski. Podczas tej samej Mszy św. święcenia diakonatu przyjęli Marcin Dyrda i Cezary Klocek.

Już tradycyjnie ze święceniami i pożegnaniem opuszczających Alma Mater Obrensis połączone jest rozdanie pierwszych obediencji, z których neoprezbiterzy dowiadują się o pierwszym miejscu przyszłej pracy. O. Dominik po roku stażu w Iławie zostanie skierowany do posługi w Prowincji Anglo-Irlandzkiej. Ojciec Generał zdecydował też, że neoprezbiter o. Błażej uda się do pracy na Ukrainie, natomiast o. Adrian wspomoże Prowincję Polską poprzez posługę w oblackiej parafii we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy neoprezbiterom i nowym diakonom.

Galeria (20 zdjęć)
Święcenia u Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej!
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze