fot. Wikipedia

Świętokrzyskie: Dwaj policjanci ranieni nożem podczas interwencji

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dwaj policjanci z Buska-Zdroju (Świętokrzyskie) zostali zaatakowani podczas sobotniej interwencji przed jednym z miejscowych marketów – zostali zranieni nożem. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn – poinformowała policja.

Do zdarzenia doszło przed południem przed jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w centrum Buska-Zdroju.

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju Tomasz Piwowarski, policjanci dostali zgłoszenie, że w sklepie ktoś ma grozić nożem klientom. Na miejsce pojechał policyjny patrol – przed sklepem dwaj funkcjonariusze zastali 37-latka. „Zauważyli, że z rękawa jego kurtki wystaje nóż. Podczas legitymowania tego mężczyzny ze sklepu wyszedł drugi – 32-latek. Najpierw zaatakował on słownie policjantów, później zaczął ich przepychać. W trakcie akcji obezwładniania tego mężczyzny, wyciągnął on nóż i dwukrotnie dźgnął jednego z policjantów w plecy. Rany na szczęście były płytkie – uszkodziły jedynie skórę” – relacjonował Piwowarski.

 

W trakcie szamotaniny, drugi z funkcjonariuszy doznał rozcięcia dłoni – rana także jest powierzchowna. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Odmówili badania alkomatem – pobrana została im krew do badań na obecność alkoholu i tego, czy nie są pod wpływem środków odurzających.

Piwowarski tłumaczył, że 32-latkowi może być postawiony zarzut czynnej napaści na policjanta, co jest zagrożone karą do 10 lat więzienia.

„Właściwa była reakcja świadków – jacyś panowie, którzy byli obok kiedy zauważali, że policjanci się szarpią, pomogli im” – podkreślił Piwowarski.

Wg nieoficjalnych informacji lokalnych mediów, jeden z zatrzymanych to buski radny.

Zobacz także
Wasze komentarze