fot. swinoujskie.info, YouTube

Świnoujście: uratowali 81-latkę przygniecioną przez samochód [NAGRANIE]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przechodnie uwolnili spod auta potrącona 81-letnią kobietę. Dzięki temu uratowali jej życie. Do wypadku doszło w Świnoujściu.

To była błyskawiczna akcja ratunkowa. Starsza kobieta znalazła się pod samochodem ważącym niemal tonę. „Kierowca, który cofał nie zauważył tej kobiety. Ona upadła w wyniku potrącenia i pod ten samochód. uwięzionej pod samochodem ważącym tonę” – mówi podkom. Anna Gembala z Komendy Policji w Szczecinie. Kierowca, który cofał samochód nie zauważył tej kobiety. Wszystko działo się na oczach przechodniów.

Zanim na miejsce dotarli ratownicy, seniorkę udało się już uwolnić. Jako pierwsi ruszyli z pomocą taksówkarze ze Świnoujścia – pan Jerzy i pan Andrzej. Jak mówią w rozmowie z dziennikarzami – nie czują się bohaterami. – Zrobiliśmy to, co trzeba było w tamtej chwili zrobić – mówią. 81-letnia kobieta była cały czas przytomna, z licznymi złamaniami trafiła do szpitala w Gryficach. Zgłaszała bóle kręgosłupa, a także ból miednicy. Kierowca już stracił prawo jazdy. Po przesłuchaniu wszystkich świadków zdarzenia usłyszy też zarzut związany ze spowodowaniem wypadku drogowego.

>>> Czy można oswoić się ze śmiercią? Opowieść o tym, jak wygląda dyżur ratownika medycznego i strażaka

Jak podkreślają psycholodzy społeczni, kiedy emocje odgrywają ważną rolę, to ludzie są „doinwestowani energetycznie”. W związku z tym ich siła jest większa często i przekraczająca wyobrażenie o własnych możliwościach. A kiedy zejdzie się kilka takich osób to wówczas ta tak zwana synergia rzeczywiście działa!

Zobacz także
Wasze komentarze