fot. pixabay

Synod: czy Kościół uzna grzech ekologiczny?

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Niszczenie środowiska naturalnego, złe obchodzenie się z przyrodą i brak szacunku do niej powinny zostać formalnie uznane przez Kościół za grzech – taką propozycję zgłoszono na trwającym w Watykanie synodzie biskupów na temat Amazonii.

O przedstawionej koncepcji wprowadzenia „kanonu ekologicznego” poinformował oficjalny portal Vatican News w syntezie kolejnych sesji obrad ojców synodalnych.

Włoska prasa przypomina w czwartek, że już w 2016 roku papież Franciszek mówił o grzechach wobec przyrody w orędziu na temat jej ochrony.

fot. CLAUDIO PERI, PAP/EPA.

Przytacza się też słowa pochodzącego z Austrii biskupa Erwina Krautlera, który pełnił posługę w Brazylii. Zaapelował on o „ekologiczne nawrócenie”. Jak stwierdził w czasie synodu, pozwoli to „zrozumieć powagę grzechu przeciwko środowisku naturalnemu”, który jest „równy grzechowi przeciwko Bogu, przeciwko bliźniemu i przyszłych pokoleń”.

Jak zauważyła „La Repubblica”, także poprzednicy Franciszka – św. Jan Paweł II i Benedykt XVI – powtarzali, że ten, kto dopuszcza się wyzysku środowiska naturalnego, powinien odpowiedzieć przed Bogiem.

Zobacz także
Wasze komentarze