Fot. Flickr/EpiskopatNews

Synod: kiedy poznamy treść listu do młodych?

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Ojcowie synodalni zapoznali się dzisiaj z propozycją listu do młodych oraz dyskutowali nad tekstem dokumentu końcowego – poinformował dziennikarzy podczas briefingu w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej prefekt Dykasterii ds. Komunikacji, Paolo Ruffini.

Jak poinformował Paolo Ruffini list ten ma być odczytany 28 października podczas uroczystej Mszy św. na zakończenie synodu. Jest to ciągle projekt listu i prace redakcyjne nad jego treścią ciągle trwają. Dziś rano ojcowie synodalni dyskutowali na temat zarówno listu jak i propozycji dokumentu końcowego. Dodał, że list będzie krótki, natomiast dokument końcowy znacznie dłuższy, chociaż krótszy od Instrumentum laboris. Dziś rano zabrało głos 44 ojców, a dyskusja będzie kontynuowana także po południu.

Ponadto dzisiaj rano, przed dyskusją wyjaśniono procedurę wyboru 21 członków Rady Synodu Biskupów. Wybór będzie dokonywany w odniesieniu do obszarów geograficznych. Będzie tam przedstawiciel katolickich Kościołów wschodnich, po trzech z Afryki, Ameryki Południowej, Europy i Azji, dwóch z Ameryki Północnej, jeden z Oceanii, jeden z dykasterii kompetentnej przyszłego synodu, oraz czterech mianowanych przez Ojca Świętego.

Zobacz także
Wasze komentarze