epa05688005 A handout photo made available by official Syrian Arab News Agency (SANA) shows people walking in Zabadia and Salah Eddin district in Aleppo, Syria, 23 December 2016 (issued 25 December 2016). The Syrian General Command of the Army and the armed forces on 22 December 2016 announced the return of security and safety to the city of Aleppo after its liberation. EPA/SANA / HANDOUT ATTENTION EDITORS: EPA IS USING AN IMAGE FROM AN ALTERNATIVE SOURCE AND CANNOT PROVIDE CONFIRMATION OF CONTENT, AUTHENTICITY, PLACE, DATE AND SOURCE. HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Syria: 16 ofiar śmiertelnych nalotu na więzienie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 16 osób zginęło w wyniku nalotu na więzienie w syryjskiej prowincji Idlib, która jest kontrolowana przez rebeliantów – poinformowało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. W ataku zginęli zarówno więźniowie jak i strażnicy.

Do nalotu doszło w nocy z piątku na sobotę. Prowincja Idlib jest jednym z głównych bastionów rebeliantów, w tym frakcji dżihadystycznych, które chcą obalić prezydenta Baszara el-Asada. Tymczasem wojska syryjskie, przy wsparciu Rosjan, od dłuższego czasu bombardują w prowincji Idlib pozycje rebeliantów.

Według Obserwatorium po bombardowaniu kilku z więźniów zostało zastrzelonych podczas próby ucieczki.

Od końca grudnia ub.r. w Syrii formalnie obowiązuje zawieszenie broni, ale mimo to pozycje rebeliantów są często bombardowane. Zawieszeniem broni nie jest objęte Państwo Islamskie ani sojusz dżihadystyczny Tahrir al-Szam, w którego skład wchodzi dawniej związana z Al-Kaidą grupa Dżabhat Fatah al-Szam.

Syria: 16 ofiar śmiertelnych nalotu na więzienie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze