epa05695105 An undated handout photo made available by Russian defense Ministry on 02 January 2017 shows eastern area of Aleppo, Syria. Russian military spokesman Igor Konashenkov said on 26 December 2016 that the one difficulty being encountered after the liberation of Aleppo was that many mines had been planted in streets, entrances to houses, cars and even in children’s toys. Russia sent a bomb disposal unit to Syria to help demining efforts in Aleppo. EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE HANDOUT BEST QUALITY AVAILABLE HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Syria: 25 ofiar nalotu na budynek ugrupowania Dżabhat Fatah al-Szam

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 25 osób zginęło w Syrii w atakach z powietrza na budynek wykorzystywany przez ugrupowanie Dżabhat Fatah al-Szam (dawny Front al-Nusra) – poinformowało we wtorek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Kilkadziesiąt osób zostało rannych.

Obserwatorium z siedzibą w Wielkiej Brytanii przyznało, że nie wiadomo na razie, czy naloty przeprowadziło lotnictwo rosyjskie, czy koalicja pod wodzą USA.

Wtorek jest piątym dniem rozejmu w Syrii, ale Rosja i Turcja, które zaangażowały się w jego wynegocjowanie, podkreślają, iż nie obejmuje on Państwa Islamskiego ani Dżabhat Fatah al-Szam.

W sobotę Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie uchwaliła, na wniosek Rosji, rezolucję popierającą rozejm w Syrii wprowadzony w nocy z czwartku na piątek z inicjatywy Turcji i Rosji oraz przewidziane na styczeń negocjacje pokojowe w stolicy Kazachstanu Astanie. Moskwa i Ankara są gwarantami przestrzegania rozejmu.

Wojna domowa w Syrii rozpoczęła się w marcu 2011 roku, kiedy pokojowe demonstracje antyrządowe przekształciły się w krwawe starcia z wojskiem i policją. W wyniku trwającego już blisko sześć lat konfliktu zbrojnego śmierć poniosło ponad 310 tys. ludzi, a 11 mln Syryjczyków, czyli połowa ludności, zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów.

Fot. PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE HANDOUT

Syria: 25 ofiar nalotu na budynek ugrupowania Dżabhat Fatah al-Szam
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze