epa06190161 A handout photo made available by the Syrian Arab news agency (SANA) shows Syrian army units advance in Al-Shula on the southwestern outskirts of Deir Ezzor, Syria, undated (Issued 07 September 2017). According to SANA, Syrian army units backed by the Air Force, achieved a new progress in their continued operations in eliminating the Islamic State group (IS) in Deir Ezzor and its countryside, establishing control over the strategic Raqqa Bridge on the western axis. EPA/SANA HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Syria: atak rebeliantów na obszary kontrolowane przez władze

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Syryjscy rebelianci przeprowadzili we wtorek duży atak na obszary kontrolowane przez syryjskie władze, na północ od miasta Hama – poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka oraz media związane z libańskim Hezbollahem.

Jak pisze Reuters, w W dobrze zaplanowanym ataku na wsie będące w rękach syryjskich władz brało udział kilka różnych grup rebelianckich, w tym Tahrir al-Szam, sojusz ugrupowań dżihadystycznych, na którego czele stoi Dżabhat Fatah al-Szam (dawny Front al-Nusra, związany niegdyś z Al-Kaidą).

Według mediów związanych z szyicką radyklaną organizacją Hezbollah z Libanu syryjska armia i jej sojusznicy odpowiedzieli atakiem zakrojonym na szeroką skalę na obszarze kontrolowanym przez Dżabhat Fatah al-Szam oraz ugrupowania z nią związane.

Dawna al-Nusra odrzuciła zeszłotygodniowe rozmowy w Kazachstanie na temat zawieszenia broni w Syrii i wezwała do kontynuowania walki. Szósta już runda negocjacji w Astanie w sprawie uregulowania kryzysu syryjskiego koncentrowała się na wyznaczeniu zarysów stref deeskalacji w regionach Idlib (północny zachód), Hims (centrum) i rejonie Wschodniej Guty w pobliżu Damaszku.

fot. EPA/SANA

Syria: atak rebeliantów na obszary kontrolowane przez władze
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze