fot. Yearender, EPA

Syria: nie żyją kolejni cywile

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W nalotach międzynarodowej antydżihadystycznej koalicji dowodzonej przez Stany Zjednoczone na więzienie Państwa Islamskiego na wschodzie Syrii zginęło co najmniej 42 cywilów i 15 dżihadystów – podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Celem nalotów był budynek wykorzystywany przez bojowników ISIS jako więzienie w Al-Majadin (to miasto leżące w prowincji Dajr-az-Zaur). Większość tych obszarów pozostaje pod kontrolą Państwa Islamskiego i jest regularnie bombardowanych nie tylko przez koalicję, lecz także przez syryjskie i rosyjskie lotnictwo. Według źródeł Obserwatorium dżihadyści wynieśli ciała ofiar na ulicę.

Międzynarodowa koalicja prowadzi w Syrii i Iraku operację przeciwko Państwu Islamskiemu. W ciągu ostatnich miesięcy w jej nalotach zginęło wielu dowódców ISIS.

Wojna domowa w Syrii rozpoczęła się w marcu 2011 roku, kiedy pokojowe demonstracje antyrządowe przekształciły się w krwawe starcia z wojskiem i policją. Konflikt trwa 6 lat, śmierć poniosło ponad 320 tysiące ludzi, 11 milionów Syryjczyków, czyli połowa ludności, musiało opuścić swoje domy.

Syria: nie żyją kolejni cywile
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze