epa05675936 The inhabitants of the eastern neighborhoods of the northern city of Aleppo are seen inspecting their belongings and houses, Syria, on 14 December 2016. The Syrian army claims they have managed to expel rebels from almost 99 percent of the eastern neighborhoods that have been under the rebels’ control since 2012. EPA/STR Dostawca: PAP/EPA.

Syria: jest porozumienie o ewakuacji wschodniego Aleppo

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Rebelianci walczący z siłami syryjskiego reżimu poinformowali w środę wieczorem o nowym porozumieniu, które przewiduje ewakuację bojowników i ludności cywilnej z oblężonej części Aleppo na północnym zachodzie Syrii.

Według źródeł w szeregach rebeliantów, na które powołuje się Reuters, wejście w życie porozumienia ma nastąpić ok. godz. 5 czasu polskiego.

W Aleppo mimo ogłoszonego we wtorek wieczorem rozejmu ponownie dochodziło w środę do ataków lotniczych. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka informowało o ciężkich walkach w mieście między rebeliantami a siłami reżimu.

We wtorek wieczorem porozumienie o zawieszeniu broni zostało ogłoszone przez grupy rebelianckie i potwierdzone przez Rosję i Turcję, które w Syrii wspierają odpowiednio reżim prezydenta Baszara el-Asada i opozycję. Porozumienie zostało potem zerwane.

Fot. PAP/EPA/STR

Zobacz także
Wasze komentarze