Szybkie i duże zwycięstwo Igi Świątek. Nie dała szans rywalce

Iga Świątek pokonała Kaię Juvan (6:0, 6:1) w trzeciej rundzie US Open. Mecz trwał niecałą godzinę. Polka nie dała praktycznie żadnych szans swojej rywalce.

Świątek zna się bardzo dobrze z Juvan. Grały przecież wspólnie nawet w parze deblowej. To mogło budzić obawy, że Słowenka, która dobrze zna styl gry Raszynianki, wykorzysta tę wiedzę i będzie trudną przeciwniczką dla polskiej tenisistki. Okazało się jednak, że jest inaczej. Świątek już od swojego pierwszego serwisu całkowicie zdominowała spotkanie.

W pierwszym secie Kaia Juvan przegrała do 0. W drugiej części meczu udało się jej wygrać w jednym gemie, lecz ostatecznie zdecydowane zwycięstwo przypadło Polce. Iga Świątek pokonała swoją konkurentkę w niecałe 50 minut.

Błyskawiczne zwycięstwo dało Polce awans do czwartej rundy US Open, gdzie zmierzy się Jeleną Ostapenko.