fot. PAP/ Adam Warżawa

Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Znany dziennikarz Szymon Hołownia ogłosił, że wystartuje w wyborach prezydenckich. O swojej decyzji poinformował w Gdańsku, w Teatrze Szekspirowskim.

Szymon Hołownia niedawno pożegnał się z programem „Mam Talent”, który przez lata współprowadził. To jednak nie tylko prezenter, ale także autor książek poświęconych tematyce kościelnej. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie dominikanów, wybrał jednak drogę życia świeckiego, Hołownia ma żonę i córeczkę. Do tej pory nie angażował się bezpośrednio w politykę, choć często komentował najważniejsze sprawy społeczne i polityczne. Informacje o jego starcie pojawiały się już od pewnego czasu.

>>> Kim jest żona Szymona Hołowni? Okazuje się, że pracuje w elitarnym zawodzie! 

fot. PAP/Adam Warżawa

„Co jeszcze musi się stać, żebym porzucił wygodną rolę recenzenta rzeczywistości?” – zapytał Hołownia i ogłosił swój start w wyborach prezydenckich. W zaprezentowanym programie wyborczym znalazły się m.in postulaty dotyczące rozdziału Kościoła od państwa. „Pokornie proszę, abyście powierzyli mi funkcję stróża naszej narodowej wspólnoty” – zwrócił się Hołownia do zebranych w niedzielę w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. „Gdańsk jest bardzo dobrym miejscem, gdzie dobrze zaczynać nową rzeczywistość. Również dobry do tego jest Teatr Szekspirowski. Bo to najlepsze miejsce, by odpowiedzieć na pytanie: być albo nie być?, kandyduję czy nie kandyduję?” – dodał. Wśród propozycji, jakie złożył Hołownia zebranym w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku, znalazły się m.in. postulaty dotyczące wspierania wykluczonych, ochrony środowiska i „przyjaznego rozdziału Kościoła od Państwa”, którego zdaniem Hołowni nie jest ws tanie przeprowadzić żaden polityk, a tylko osoba z wewnątrz Kościoła.

fot. PAP/Adam Warżawa

Zobacz także
Wasze komentarze