Szymon Sowiński ze srebrem w strzelectwie. To już 19. polski medal na Paraolimpiadzie

Szymon Sowiński po dogrywce wywalczył srebrny medal w strzelectwie sportowym na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio! To 19. medal Biało-Czerwonych na tej imprezie.

Szymon Sowiński startował w finale strzelectwa sportowego w klasie SH1 z dystansu 25 m. Polak od początku dobrze sobie radził i przeszedł przez pierwszą fazę eliminacji. W drugiej co rundę odpadał zawodnik z najgorszym wynikiem. Musiał walczyć w dwóch dogrywkach. Najpierw o strefę medalową, a potem o srebrny medal. W obu wyszedł zwycięsko i z wynikiem 21 trafień zajął drugie miejsce w zmaganiach. Złoty medal z wynikiem 27 trafień wygrał Chińczyk Xing Huang, a brąz Ukrainiec Oleksii Deysiuk (20 trafień).

Dla Sowińskiego to drugie igrzyska paraolimpijskie, wcześniej startował także w Rio de Janeiro w 2016 r. Biało-Czerwoni mają już 19 medali na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Do tej pory wywalczyli 3 złote, 6 srebrnych i 10 brązowych.