„Tak, to jestem ja” – niecodzienny teledysk! [VIDEO]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Premiera nowego wideoklipu z animacją Tetiany Galitsyny – zwyciężczyni programu „Mam talent” do utworu pro-life „Tak, to jestem ja” z płyty „Mniejszy”. Nowy utwór franciszkańskiego zespołu Fioretti właśnie trafił do sieci.

Piosenka „Tak, to jestem ja” skłoniła zespół do nagrania  nowego albumu pt. „Mniejszy”
Utwór został zagrany w 2013 r. podczas koncertu w Kalwarii Pacławskiej. Poruszył wtedy słuchaczy. W dużej mierze było to zasługą przekazu, jaki utwór zawiera oraz pięknych partii granych na gitarach solowych. Po koncercie nagranie zostało umieszczone w sieci i na chwilę zapomniane.

Dopiero ponad rok później, kiedy skład zespołu poszerzył się, bracia dotarli do wspomnianego nagrania i poruszeni utworem podjęli decyzję, aby go nagrać w wersji studyjnej. Wtedy okazało się także, że utworów autorstwa brata Marcina Załuskiego jest więcej, w związku z czym rozpoczęto pracę nad nagraniem nowego albumu.

Aby wzmocnić przekaz słów i muzyki, kilka miesięcy temu bracia podjęli decyzję o stworzeniu wideoklipu. Miała nim być animacja malowana piaskiem przez Tetianę Galitsynę (zwyciężczynię programu Mam talent w Polsce). Dzięki wielu osobom, które wsparły projekt, udało się nagrać materiał i stworzyć klip ukazujący piękno i niepowtarzalność życia ludzkiego.

Tytułowy „Mniejszy” jest znany już od marca tego roku:

Animacje Tetiany, warto zobaczyć!

Historia zespołu

Jego początki sięgają roku 1968. Był to czas, kiedy świat zachwycał się muzyczną twórczością zespołów: The Beatles i The Rolling Stones. Jednak ich składy zdążyły się już zestarzeć, a grający franciszkanie są wiecznie młodzi.

Otóż fenomen wiecznej młodości Fioretti tkwi w tym, że skład zmienia się zależnie od braci studiujących w tym czasie teologię i filozofię w Krakowskim seminarium. Zespół założony był jednak w Wyższym Seminarium Duchownym Franciszków w Łodzi-Łagiewnikach (a przeniesiony został po roku działalności w tamtym miejscu). Więcej o zespole przeczytacie na jego stronie internetowej.

Częsć składu zespołu:

„Tak, to jestem ja” – niecodzienny teledysk! [VIDEO]
5.4 (90%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze