Tatry: lawina śnieżna porwała dwójkę Polaków

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Duża lawina śnieżna porwała w Tatrach słowackich dwójkę turystów z Polski. Mimo szybkiej akcji ratownikom nie udało się uratować 35-latka, a jego towarzyszka została w ciężkim stanie zabrana do szpitala.

O wypadku poinformowali słowaccy ratownicy górscy.  Lawinę śnieżną w Dolinie Staroleśnej prawdopodobnie wyzwolili sami turyści. Zanim na miejsce na pokładzie śmigłowca dotarli ratownicy Horskiej Zachrannej Służby (odpowiednik GOPR) akcję poszukiwawczą pary pod zwałami śniegu rozpoczęli świadkowie zdarzenia. Przypadkowi ski alpiniści, którzy widzieli zejście lawiny, posiadali przy sobie odpowiedni sprzęt lawinowy i odnaleźli zasypanych Polaków i rozpoczęli akcję resuscytacyjną.

Mimo szybkiej akcji i wysiłku ratowników, nie udało się uratować 35-latka. Jego 30-letnia partnerka była w ciężkim stanie i na pokładzie śmigłowca została przetransportowana do szpitala w Popradzie, a następnie do specjalistycznej lecznicy w Koszycach. W słowackich Tatrach obowiązuje trzeci – znaczny stopień zagrożenia lawinowego.

Tatry: lawina śnieżna porwała dwójkę Polaków
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze