TCS w Bischofshofen: Japończyk wygrał. Kubacki drugi

To już ostatni dzień prestiżowego 67. Turnieju Czterech Skoczni. Imprezę kończy konkurs w austriackim Bischofshofen, w którym pierwsze miejsce na podium zajął Japończyk – Ryoyou Kobayashi, a na jego kolejnych stopniach znaleźli się Dawid Kubacki (Polska) oraz Stefan Kraft (Austria).

W kwalifikacjach szczególnie zabłysnął Dawid Kubacki. Oddając skok na odległość 145 m, pobił rekord odległości obiektu w Bischofshofen. Do pierwszej serii konkursowej zakwalifikowało się szcześciu reprezentantów Polski: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula, Maciej Kot i Jakub Wolny, którzy zajęli kolejno 2. (138 m), 10. (1279m), 12. (130 m), 36. (115 m), 40. (115 m) i 45. (109,5 m) miejsce w tabeli. Najlepszy okazał się  Markus Eisenbichler oddając skok na odległość 137 m.

W serii finałowej znaleźli się więc: Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła. Dzisiaj najlepszym z polskich reprezentantów okazał się Dawid Kubacki, po oddaniu skoku na odległość 138 m, zajął 2. pozycję. Wygranym ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen został Japończyk, niepokonany Ryoyou Kobayashi skacząc 135 m. Trzecie miejsce osiągnał Austriak – Stefan Kraft.