Telefon zaufania dla małżeństw w kryzysie – pomoc bezpłatna i anonimowa
Telefon zaufania to całkowicie anonimowa i bezpłatna forma pomocy dla małżeństw, które przeżywają kryzys. Zespół telefonu tworzą doświadczeni w pracy z małżeństwami świeccy psychologowie i psychoterapeuci, którzy opierają się na wartościach chrześcijańskich. – Jesteśmy po to, by wysłuchać osoby w trudnej sytuacji, udzielić wsparcia emocjonalnego i psychologicznego – podkreślają specjaliści. – Są różne telefony zaufania, ale takiego, który byłyby ściśle nakierowany na specjalistyczną pomoc małżonkom, na moją wiedzę, nie ma. Ta forma pomocy to wyjście naprzeciw nasilającym się problemom małżeństw – mówi ks. Szczerbiński.
>>> Powstaje telefon z bezpłatnymi poradami psychiatrycznymi
To również wyjście do osób, dla których „barierą do sięgnięcia po pomoc specjalistyczną jest, w jakimś sensie, nieanonimowe udanie się do psychologa, poradni”. – Jestem przekonany, że dzięki anonimowej formie, jaką jest telefon zaufania, wiele osób zdecyduje się, aby skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów – dodaje. Jak podkreśla, ks. Szczerbiński, telefon zaufania oferuje natychmiastową pomoc, jeśli ktoś przeżywa poważny problem. – Nie trzeba się zapisywać i czekać na wizytę u specjalisty, ponieważ tu i teraz otrzymuje się już jakąś pomoc – podkreśla.
>>> Małżeństwo otwarte na życie, czyli o granicach wielkoduszności
Telefon zaufania będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 19:00-22:00, od 26 kwietnia. Aby skorzystać z pomocy należy zadzwonić pod numer: 22 11 200 36. Czas rozmowy ze specjalistą to ok. 30-40 minut, wsparcie psychologiczne jest bezpłatne, a pomoc w pełni anonimowa. Informacje również >>>na stronie internetowej. Za telefon zaufania odpowiada Fundacja Blisko Rodziny, która powstała w 2018 roku, aby wspomóc prowadzenie działalności charytatywnej i pomocowej Archidiecezji Warszawskiej. Prowadzi również Dom Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach, poradnię psychologiczną przy ul. Nowogrodzkiej 49 w Warszawie i poradnię psychologiczną ,,Dewajtis” przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.
Telefon zaufania prowadzi też Stowarzyszenie „Dwie kreski”. „Nie oceniam, pomagamy” – przekonują członkowie stowarzyszenia, które oferuje pomoc kobietom w nieplanowanej ciąży. Wsparcie ma charakter bardzo indywidualny, dopasowany do konkretnych potrzeb. Dzięki sieci wolontariuszy pomoc można uzyskać na terenie całego kraju. Wszystko po to, by kobiety miały realną alternatywę dla aborcji i mogły podjąć decyzję o urodzeniu dziecka.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |