Tokio 2020: Polskie kajakarki popłynęły po brąz! [WIDEO]

Polskie kajakarki: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wywalczyły na igrzyskach olimpijskich w Tokio brązowy medal w K4 500 m! To 13. krążek zdobyty przez biało-czerwonych w Tokio.

Na półmetku finałowego wyścigu polskie kajakarki były czwarte, ale udało im się wyprzedzić osadę Nowej Zelandii, którą prowadziła trzykrotna złota medalistka igrzysk w Tokio Lisa Carrington. Ostatecznie zwyciężyły Węgierki przed Białorusinkami. Polki straciły do triumfatorek 0,982 sekundy.

To pierwszy w historii polskiego kobiecego kajakarstwa medal wywalczony w czwórce. Co więcej, Naja i Puławska stanęły na podium w Tokio już po raz drugi: we wtorek wywalczyły bowiem srebrny medal w dwójce na 500 m. Dla samej Nai to czwarty olimpijski krążek. W 2012 roku w Londynie i cztery lata później w Rio de Janeiro cieszyła się z brązowych medali wywalczonych w dwójce z Beatą Mikołajczyk, obecnie Rosolską.

Wczoraj, w rzucie oszczepem polska lekkoatletka Maria Andrejczyk zdobyła srebrny medal. Z kolei w chodzi na 50 km Dawid Tomala zdobył złoto.