Tokio 2020

Zobacz wszystkie wpisy dotyczące Tokio 2020

Polska

Róża Kozakowska (mistrzyni olimpijska): prosiłam Boga, by dał mi swoje błogosławieństwo [WIDEO]

Straszliwie się nade mną znęcał. Potrafił łapać mnie za włosy i bić moją głową z całych sił o ścianę. Tłukł

Czytaj dalej

Papież Franciszek otrzymał… złoty medal olimpijski!

Podczas audiencji generalnej w Watykanie z papieżem Franciszkiem spotkała się delegacja włoskich sportowców, którzy uczestniczyli w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020

Sport

Jak przejść szczyt własnych słabości? Paraolimpijczycy wiedzą, jak to robić

Chiny 207, Wielka Brytania 124, Stany Zjednoczone 104, Polska 25 (w tym 7 złotych, 6 srebrnych, 12 brązowych). Tak wygląda

Wiadomości

Róża Kozakowska (medalistka z Tokio): miałam, mam i będę mieć jedynego przyjaciela, jakim jest Bóg

Paraolimpijczycy przywieźli z Igrzysk w Tokio 25 medali (7 złotych, 6 srebrnych, 12 brązowych). Wśród ich zdobywców jest Róża Kozakowska,

Sport

Tokio: mamy złoto! Renata Śliwińska z rekordem w pchnięciu kulą

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio zaskakują sukcesami polskich zawodników. W sobotę złoty medal przyniósł występ Renaty Śliwińskiej. Polka zdobyła go w pchnięciu kulą

Wiadomości

Kolejny złoty medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio!

W skoku w dal Karolina Kucharczyk zajęła pierwsze miejsce uzyskując wynik 6,03 m. To drugi złoty medal Kucharczyk na paraolimpiadzie.

Sport

Piękna noc paraolimpijczyków. Dwa złota i brąz dla Polski!

Polscy paraolimpijczycy triumfują w Tokio! Minionej nocy zdobyli trzy kolejne medale. Złote krążki wywalczyły biegaczka Barbara Bieganowska-Zając i debel tenisistek:

Styl Życia

Piotr Kosewicz – mistrz w rzucie dyskiem: bez wiary nie znalazłbym w sobie siły

47-letni Piotr Kosewicz został wczoraj mistrzem paraolimpijskim w rzucie dyskiem w kategorii F51! To trzecie złoto Polaków w Tokio, kolejne

Wiadomości

Złota niedziela! Polacy zdobyli w Tokio kolejne dwa złote medale

Dwa złote medale udało się polskim sportowcom wywalczyć podczas trwających w Tokio Igrzysk Paraolimpijskich. Mistrzami zostali: tenisista stołowy Patryk Chojnowski

Sport

Mamy pierwszy złoty medal! Róża Kozakowska wygrała w rzucie maczugą

Biało-czerwoni zdobyli pierwszy złoty medal podczas igrzysk paraolimpijskich! Mistrzynią w rzucie maczugą została Róża Kozakowska, która w trzeciej kolejce oddała

Przerwa

Najważniejszy jest człowiek – historia twórcy igrzysk paraolimpijskich

W igrzyskach paraolimpijskich liczy się człowiek, a nie jego niepełnosprawność – tę myśl ich twórcy Ludwiga Guttmanna przypomniała jego córka,

W Korei Północnej Igrzyska Olimpijskie… dopiero się zaczęły

Korea Północna to bez wątpienia najbardziej odcięty od reszty świata kraj. Niepodzielnie rządzi nią Kim Dzong Un, który na różne

Przerwa

Burmistrz ugryzł złoty medal olimpijski, więc… MKOl wymieni go na nowy

Władze japońskiego miasta Nagoja otrzymały tysiące skarg na zachowanie burmistrza, który na spotkaniu z softbalistką Miu Goto ugryzł jej złoty

Kevin Cordón – sportowiec, który do igrzysk trenował w parafialnej salce

Często za wysiłkiem na boisku kryje się historia wytrwałości i odporności. Oto sportowiec, który trenował w salce parafialnej, by przygotować

Przerwa

Ks. Pleń: wioska olimpijska to moja parafia

Polska to jeden z nielicznych krajów, którego zawodnicy przyjechali na Olimpiadę ze swoim duszpasterzem. Jest nim salezjanin, ks. Edward Pleń,

Sport

Tokio 2020: ceremonia zamknięcia Igrzysk Olimpijskich [ZDJĘCIA]

W stolic Japonii, Tokio zakończyły się dziś XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie. Głównymi elementami ceremonii ich zamknięcia było zgaszenie znicza olimpijskiego oraz

Sport

Tokio 2020: Polskie kajakarki popłynęły po brąz! [WIDEO]

Polskie kajakarki: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wywalczyły na igrzyskach olimpijskich w Tokio brązowy medal w

Wiadomości

Tokio 2020: Dawid Tomala ze złotym medalem w chodzie na 50 km! [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Dawid Tomala został mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym na 50 km. Polak pokonał dystans w 3.50,08. Srebro zdobył Niemiec Jonathan

Wiadomości

Patryk Dobek zajął 3. miejsce w biegu na 800 metrów

Patryk Dobek w biegu na 800 metrów podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 zajął 3. miejsce. Patryk Dobek w 2011 r.

Przerwa

Jego matkę zamordowano podczas wojny domowej. Historie reprezentacji uchodźców na Igrzyskach Olimpijskich

W październiku 2015 r. prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach przed Zgromadzeniem Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych przedstawił pomysł utworzenia olimpijskiej reprezentacji

Wiadomości

Tokio 2020: Polki zdobyły srebrny medal w żeglarstwie

Polki startowały z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej, ale dzięki znakomitemu finiszowi, rzutem na taśmę wyprzedziły Francuski w finałowym wyścigu

Wiadomości

Białoruska biegaczka leci do Wiednia zamiast do Warszawy

Białoruska lekkoatletka Kryscina Cimanouska, która otrzymała polską wizę humanitarną i miała w środę lecieć rejsem LOT do Warszawy, w ostatniej

Wiadomości

Anita Włodarczyk i Malwina Kopron już z medalami [GALERIA]

Dziś w nocy odbyła się dekoracja medalowa najlepszych zawodniczek konkursu rzutu młotem. Pierwsze miejsce zajęła Anita Włodarczyk, a trzecie Malwina

Sport

Tokio 2020: polscy siatkarze przegrali walkę o półfinał

Polska reprezentacja siatkarzy grała dziś z Francją w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Tokio. Gdyby wygrała, w półfinale zmierzyłaby się z

Sport

Tokio 2020: kolejne medale dla polskich sportowców! Złoto dla Anity Włodarczyk!

Anita Włodarczyk w fantastycznym stylu zdobyła złoto Igrzysk Olimpijskich w Tokio! Rzutem na odległość 78,48 m zapewniła sobie tytuł mistrzyni

Sport

Tokio 2020: olimpijskie złoto studenta Wydziału Teologicznego UKSW

Student komunikacji medialno-marketingowej na UKSW Dariusz Kowaluk zdobył w Tokio olimpijskie złoto w sztafecie mieszanej 4 x 400 m. Nie

Sport

Tokio 2020: znakomity występ polskich kajakarek! Mamy srebrny medal

Polskie kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w finale wyścigu na dystansie 500 metrów. Wygrały

Wiadomości

Kryscina Cimanouska otrzymała od Polski wizę humanitarną

Wiceminister Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz potwierdza w rozmowie z Onetem, że Kryscina Cimanouska przebywa w polskiej ambasadzie w Tokio. Białoruska

Wiadomości

Polska gotowa pomóc białoruskiej atletce. Reżim Łukaszenki próbuje zmusić ją do powrotu z igrzysk w Tokio

Polska jest gotowa pomóc białoruskiej atletce Chryscinie Cimanouskiej, zaproponowaliśmy jej wizę humanitarną, jeśli zechce, może też kontynuować sportową karierę w

Sport

Tokio 2020: Włoch i Katarczyk podzielili się złotem w skoku wzwyż [WIDEO]

Katarczyk Mutaz Barshim i Włoch Gianmarco Tamberi zajęli ex aequo pierwsze miejsce w skoku wzwyż na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Wiadomości

Polscy siatkarze wygrali kolejny mecz, a Anita Włodarczyk zapewniła sobie awans do finału

Na zakończenie grupowych zmagań w Tokio polska reprezentacja siatkarzy zapisała na swoim koncie kolejne pewne zwycięstwo. Podopieczni Vitala Heynena wygrali

Wiadomości

Dekoracja medalowa polskiej sztafety [GALERIA]

Polska sztafeta biegaczy zdobyła pierwszy złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Polscy lekkoatleci poprawili własny rekord Europy, ustanowiony w piątek.

Sport

Tokio 2020: mamy złoto! Polska sztafeta z rekordem olimpijskim

Polska sztafeta biegaczy zdobyła pierwszy złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Polscy lekkoatleci poprawili własny rekord Europy, ustanowiony wczoraj.