igrzyska olimijskie świątek kubot

Tokio: duet Świątek/Kubot przegrał z reprezentacją Rosji

W dzisiejszym meczu ćwierćfinału tenisa ziemnego gry mieszanej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Iga Świątek wraz z Łukaszem Kubotem zmierzyli się z rosyjskim duetem – Jeleną Wiesniną oraz Asłanem Karacewem. Pomimo bardzo wyrównanego poziomu i spotkania pełnego emocji to reprezentacja Federacji Rosyjskiej pokonała Polaków w setach 2:0.

Po przegranym spotkaniu w ćwierćfinale szanse reprezentacji Polski na jakikolwiek medal olimpijski w tenisie przepadły.

Jak wskazują komentatorzy, choć Polacy nie byli faworytami, grali dobrze. Ostatecznie nie udało im się jednak awansować do półfinału.

Pierwszy set, w którym znacznie lepiej poradzili sobie Rosjanie, Biało-Czerwoni przegrali różnicą 2 punktów w gemach – 6:4.

Podobnie było w drugiej części spotkania, która zakończyła się takim samym wynikiem.

Eksperci wskazywali na dobre umiejętności w samej grze reprezentantów Polski, problemem okazał się być jednak serwis – równie ważny element w mikście.

Dzisiejszy mecz ostatecznie rozwiał nadzieje na olimpijski sukces w tenisie.