Fot. cathopic/Geraldin Arias Cárdenas

TOTA TUA – Magazyn Matki Słowa: nowy miesięcznik dla osób oddanych Matce Bożej

Ukazał się właśnie drugi numer nowego miesięcznika “TOTA TUA – Magazyn Matki Słowa”, którego głównym celem jest duchowa formacja osób żyjących oddaniem się Jezusowi przez Maryję.

Jest to odpowiedź na pragnienie coraz większej liczby osób, które weszły na drogę całkowitego oddania się Matce Bożej i chcą iść śladami św. Ludwika de Montfort, św. Maksymiliana Kolbe, prymasa Stefana Wyszyńskiego czy św. Jana Pawła II. Jest to jednak przede wszystkim konkretna droga naśladowania Pana Jezusa, który jest pierwszym  i najważniejszym Wzorem miłości do Maryi. Maryja z kolei prowadzi nas najpełniej do miłości Jezusa. Miesięcznik posiada Nihil Obstat oraz Imprimatur.

Jakie jest założenie nowego pisma? Pomóc w pełni żyć oddaniem Matce Bożej tym wszystkim, którzy weszli na drogę całkowitego oddania. Forma 33-dniowych rekolekcji cieszy się obecnie w Polsce niezwykłą popularnością. W wyniku tych rekolekcji wiele osób oddaje się Matce Bożej. „Magazyn Matki Słowa” jest konkretną propozycją stałej formacji duchowej dla osób, które w wyniku wspomnianych rekolekcji oddały się całkowicie Panu Jezusowi przez Maryję.

>>> Abp Gądecki: rodząc Założyciela Kościoła Maryja stała się pośrednio przyczyną powstania Kościoła

TOTA TUA – Magazyn Matki Słowa

 „Tota Tua” to oczywiście nawiązanie do dewizy Jana Pawła II: „Totus Tuus”, tj. „Cały Twój”, co oznacza całkowite oddanie się Matce Bożej. “Tota Tua”, czyli “Cała Twoja” – to odpowiedź Maryi, która cała oddaje się każdemu, kto Jej się całkowicie oddaje. „Magazyn Matki Słowa” składa się z trzech części: „Życie oddaniem”, „Modlitwa oddanych” oraz „Formacja oddanych”. Szczególny nacisk jest kładziony na chrystocentryczny wymiar maryjności wyrażony w słowach: “Ad Iesum per Mariam”. Stąd znaczący akcent skupiony jest na formacji biblijnej oraz eucharystycznej (zgodnie z programem duszpasterskim w Polsce).

Pierwszy dział otwierają teksty poświęcone ważnym wydarzeniom liturgicznym danego miesiąca. Będzie można znaleźć tutaj także rubryki poświęcone życiu oddaniem w rodzinie – z punktu widzenia męża i ojca oraz żony i matki. W każdym numerze przedstawiana jest sylwetka świętej osoby, która szczególnie kochała Matkę Bożą.

W magazynie poświęconym Maryi nie może zabraknąć Jej Oblubieńca, dlatego redakcja zdecydowała się na rubrykę św. Józefa („Józef z Nazaretu”). Ważnym materiałem są również reportaże, które ukazują konkretne owoce oddania się Matce Bożej w różnych obszarach życia Kościoła, a szczególnie w parafiach („Owoce oddania”).

Dział „Modlitwa oddanych” to przestrzeń medytacji na pierwszą sobotę miesiąca, rozważań różańcowych, tekstów świętych i mistyków oraz damsko-męskiego dwugłosu osób, które nie posiadając powołania do życia w rodzinie, poświęcają się modlitwie i sprawom królestwa Bożego („Kochać Boga | ona” i „Kochać Boga | on”).

W dziale „Formacja oddanych” będą publikowane teksty duszpasterskie skupione wokół jednego tematu, oparte o fundamenty życia chrześcijańskiego.

Fot. materiały prasowe

Fundacja Tota Tua – misja oraz dzieła

Główna misja Fundacji Tota Tua opiera się na trzech wymiarach miłości: miłości do Eucharystii, miłości do Matki Bożej oraz miłości do Kościoła i kapłanów. Mottem fundacji są słowa św. Maksymiliana Kolbe: “Zdobyć cały świat dla Jezusa – przez Niepokalaną!”. W tym celu powstają rekolekcje, narzędzia oraz inicjatywy, w które zaangażowani są ludzie na co dzień żyjący Ewangelią. Do najpopularniejszych dzieł fundacji zaliczyć można: ogólnopolskie rekolekcje ODDANIE33, inicjatywa=ę “Modlitwa za kapłana”, rekolekcje Oddanie33 dla Kapłanów, 33-dniowe rekolekcje dla młodzieży “Cały Twój”, rekolekcje dla ministrantów “MINIstrant na MAXA” czy adwentowe oraz wielkopostne rekolekcje dla dzieci.

Fundacja działa w duchu jedności oraz pełnego posłuszeństwa Kościołowi świętemu, a wszelkie dzieła, których się podejmuje są w oparciu o wcześniejsze uzgodnienia z opiekunami duchowymi, a w ostatnim etapie rozeznawania – z księżmi biskupami, z którymi podejmowane są regularne konsultacje. Owocem tej postawy jest list poparcia udzielony przez abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze