Trafione prezenty dla księdza

5 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Z prezentami zawsze jest problem. Zwłaszcza, jeśli chcemy wybrać coś co byłoby piękne, niebanalne i jednocześnie wartościowe. Przejrzałam dla Was kilka sklepów internetowych i wybrałam bardzo ciekawe rzeczy.

Muszę zaznaczyć, że mój wybór nie jest w żaden sposób sponsorowany, to znaczy nikt mi nie zapłacił, żebym to czy owo umieściła na liście. Więc są tutaj produkty, które jakoś mnie zaciekawiły.

Kolędy świata 2 – TGD (Trzecia Godzina Dnia)

TGD „Kolędy Świata 2” to dalszy ciąg wielkiej podróży, w którą mogliśmy wyruszyć wraz z chórem TGD dzięki pierwszej płycie bożonarodzeniowej. Tym razem odwiedzimy Stany Zjednoczone, Brazylię, Izrael, Australię, Hiszpanię, Anglię, Szkocję i Francję. Oczywiście nie zabraknie polskich kolęd.

Nikt nie jest byle jaki …każdy jest jakiś! – Leon Knabit OSB, Jacek Zelek

Zbiór wywiadów przeprowadzonych przez Jacka Zelka z o. Leonem Knabitem OSB, o. Szymonem Hiżyckim, również benedyktynem, specjalistą od Ojców Pustyni, Ewą Landowską i Barbarą Bodziony, autorkami serii „Piękna Litera”, Łukaszem Wojtusikiem – dziennikarzem, miłośnikiem kultury słowa i Robertem Krawczykiem, fotografem.

Co ich łączy? Jakie było kryterium doboru rozmówców publikowanych wywiadów? Autor we wstępie wyjaśnił, że łączy ich Tyniec, pasja, talent, chęć zmieniania rzeczywistości i działania na rzecz innych. I to się potwierdza w trakcie lektury. Wszyscy bohaterowie, a także autor książki, to ludzie, którzy śmiało mogą powiedzieć o sobie, że nie są byle jacy i nie marnują życia.

W duchu i przyjaźni – Krzysztof Grzywocz

Konferencje ks. Krzysztofa wygłoszone w ramach weekendowych sesji w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. „W duchu i przyjaźni” jest dotąd niepublikowaną konferencją. Redakcję tekstu kończył podczas wakacyjnego zastępstwa w ulubionym Betten (Szwajcaria). Zakończył i przesłał wieczorem. Następnego dnia odprawił Mszę św. i udał się na wyprawę w Alpy, z której nie wrócił. Zaginął w górach. Do chwili obecnej nie wiemy, gdzie jest.

«W razie wypadku w górach szukajcie mnie, a nie mojego ciała» – powiedział kiedyś. Szukajmy więc ks. Krzysztofa w jego myślach, w nauczaniu i w serdecznej modlitwie, rozpamiętując z wdzięcznością wszystko, czym się z nami dzielił w duchu przyjaźni.” 

Samoprzylepna okładka na Biblię (czarna) – dayenu.pl

Klasyczna czerń w nowoczesnym ujęciu. Designerska okładka w krzyże projektu DAYENU design idealnie pasuje na każdą Biblię i Brewiarz

On kocha nas na zabój. Dlatego krzyż to dominujący motyw okładki na Pismo Święte. Pokaż, że masz słabość do Boga! Foliowa, samoprzylepna okładka to idealny pomysł na szybką zmianę szaty graficznej i wzmocnienie dotychczasowej oprawy Biblii, ulubionej książki, a może Brewiarza. Wybierz swój styl!

OPIS: samoprzylepny arkusz 20cm x 33cm, pasuje na wszystkie średnie i małe wydania Pisma Świętego, do samodzielnego wycięcia/zaginania

Kubek 100% Jesus – takiswiety.pl

Biały, porcelitowy kubek o pojemności 330 ml

 

Arabica piernikowa – misyjne.pl

Jest wiele powodów, dla których warto nabyć i pić naszą kawę. Stawiamy na różnorodność świeżych aromatów, wykorzystując proste, ręczne metody produkcji, w których dużą rolę odgrywa intuicja, pasja i stałe obcowanie z ziarnami kawy. Ziarna sprowadzamy z krajów i plantacji misyjnych, a dochód ze sprzedaży kawy przeznaczamy na pracę Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na misjach. Nasza kawa palona jest w małych ilościach, aby móc otrzymać wyśmienity aromat i aby zawsze była świeża. Od Ciebie zależy już tylko to, który wariant wybierzesz. Proste? Prezentujemy serię kaw aromatyzowanych, które znakomicie nadadzą się na prezent lub chłodne jesienne i zimowe wieczory. Różnorodność smaków i aromatów sprawia, że nasz produkt zadowoli każdego konesera, a „Kawa z misją” na stałe zagości w Państwa domach.

Gun Powder Temple of Heaven, Chiny – misyjne.pl

Stawiamy na różnorodność świeżych aromatów, wykorzystując proste, ręczne metody produkcji, w których dużą rolę odgrywa intuicja, pasja i stałe obcowanie z produktem. Liście sprowadzamy z krajów i plantacji misyjnych, a dochód ze sprzedaży przeznaczamy na pracę Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na misjach. Nasza herbata suszona jest w małych ilościach, aby móc otrzymać wyśmienity aromat i aby zawsze była świeża. Od Ciebie zależy już tylko to, który wariant wybierzesz. Proste? 

Herbata Gun Powder Temple of Heaven, czyli niebiańska świątynia. Ma niezwykły smak, charakteryzuje się również dość nietypowym wyglądem. Jej listki zwijane są w małe kuleczki jeszcze w trakcie przetwarzania. Po zalaniu wodą, kuleczki rozwijają się i wydają charakterystyczne dźwięki podobne do trzasku. Stąd też nazwa herbaty Gunpowder czyli śrut.

Kubek proboszcza i kubek księdza

Napis: Kubek proboszcza, „Oto sługa mój, którego wybrałem…”
Napis: Kubek księdza, „Paś owce moje”

Kubek w kolorze białym z kolorowym nadrukiem. Nadaje się do mycia w zmywarkach.

Materiał: ceramika
Wysokość: 95 mm
Średnica: 80 mm

Listy wybrane – św. Ignacy Loyola, wyd. WAm

Św. Ignacy pozostawił po sobie kilka tysięcy listów przechowywanych w rzymskim archiwum Towarzystwa Jezusowego. Znajdują się wśród nich uprzejmościowe liściki i krótkie instrukcje, listy kierowane do władców i innych znacznych osobistości, do pierwszych towarzyszy, do podwładnych i współbraci. Niektóre zawierają szczegółowe instrukcje dotyczące Towarzystwa Jezusowego, działalności misyjnej, organizacji szkół, inne – wskazówki duszpasterskie, porady duchowe, jak również uwagi i słowa pocieszenia w różnych czysto ludzkich sprawach. Należy pamiętać, że jedną z pasji tego pielgrzyma z wyboru było „rozmawianie z ludźmi o sprawach Bożych”. Z jego polecenia listy stały się również głównym narzędziem organizacyjnym, pozwalając na nieprzerwaną wymianę informacji pomiędzy domami zakonnymi i szkołami rozsianymi po całym świecie.

 

   
Zobacz także
Wasze komentarze