fot. EPA/STR

Turcja po tragicznym trzęsieniu ziemi [ZDJĘCIA]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wzrasta bilans ofiar trzęsienia ziemi w Turcji. Nie żyje 38 osób. W piątek wschodnie części kraju nawiedziły wstrząsy o magnitudzie 6,7 – podały władze w Ankarze. Wzrosła liczba ofiar trzęsienia ziemi w Turcji.

Wcześniej informowano o 31 ofiarach, rannych jest ok. 1600 osób. Zdaniem tureckiej agencji ds. katastrof i sytuacji nadzwyczajnych AFAD, od piątku służby ratunkowe uratowały spod gruzów 45 żywych osób. Najwięcej zniszczeń odnotowano w prowincji Elazig i w sąsiedniej prowincji Malatya na wschodzie Turcji. Zawaliło się tam 76 budynków, a prawie 1600 jest uszkodzonych.

Tymczasowe schronienie w pociągach, fot. EPA/STR

Turecki minister zdrowia Fahrettin Koca poinformował, że 34 osoby zginęły w Elazig, a cztery w Malatyi. Obecnie w szpitalach przebywają 104 osoby, a 13 z nich jest na oddziale intensywnej terapii. Minister spraw wewnętrznych Suleyman Soylu oświadczył, że osoby, które ucierpiały z powodu trzęsienia ziemi, od poniedziałku zaczną otrzymywać wsparcie finansowe. Soylu dodał, że operacja ratunkowa została w dużej mierze zakończona. AFAD podała, że ratownicy nadal pracują tylko w jednym miejscu w Elazig, gdzie trwają poszukiwania trzech zaginionych osób. Trwają pogrzeby ofiar kataklizmu.

Galeria (8 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze