UNICEF: to była krwawa dekada dla dzieci, zginęły ich dziesiątki tysięcy
W porównaniu z 2010 r. roczna liczba ofiar wśród nieletnich wzrosła trzykrotnie. Ponadto liczba krajów objętych konfliktami zbrojnymi jest najwyższa od czasu przyjęcia przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1989 r „Konwencji o prawach dziecka”. – Dzisiaj w wymiarze globalnym konflikty trwają dłużej, powodują więcej rozlewu krwi i pochłaniają więcej młodych istnień. Ataki na dzieci nie mają końca, ponieważ prowadzący wojny naruszają jedną z najbardziej podstawowych zasad jej prowadzenia: ochronę dzieci – powiedziała Henrietta Fore, dyrektor wykonawcza UNICEF.
>>> Prześladowania chrześcijan na świecie [ANALIZA]
Według organizacji w samym 2018 r., ponad 12 tys. dzieci zostało zabitych lub okaleczonych na obszarach objętych konfliktami zbrojnymi. Taka sama liczba dzieci została w inny sposób dotknięta przemocą na przykład poprzez wykorzystywanie seksualne lub ataki na szkoły i szpitale.
>>> UNICEF: potrzebna pomoc dla 48 mln dzieci
Dzieci są narażone na naloty, miny, pociski rakietowe i ostrzał artyleryjski w strefach konfliktu i wojny. W pierwszej połowie 2019 r. UNICEF odnotował ponad 10 tys. dzieci-ofiar. Wśród najbardziej niebezpiecznych pod tym względem krajów wymienia Syrię, Demokratyczną Republikę Konga, Kamerun i Afganistan.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |