Urugwaj: „Boże Narodzenie z Jezusem”

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Blisko 30 tys. flag ze Świętą Rodziną wywiesili Urugwajczycy w oknach i na balkonach swoich domów w ramach kampanii „Boże Narodzenie z Jezusem”. Akcja Kościoła katolickiego ma przypominać o religijnym wymiarze świąt, które w laickim Urugwaju obchodzone są od prawie stu lat jako Dzień Rodziny i stały się przede wszystkim wydarzeniem komercyjnym.

Tzw. „Balconera” pojawiła się m.in. na fasadzie rezydencji prezydenta Tabaré Vazqueza. Inicjatywę, której towarzyszą także modlitwy i dzieła miłosierdzia, poparł papież Franciszek.

„Rzeczywistość zmusiła katolików do ukrywania się, jednak Ewangelia jest komunikowaniem Dobrej Nowiny, a kto jej nie głosi, jest katolikiem tylko połowicznie” – napisał w związku z kampanią arcybiskup stołecznego Montevideo. W bożonarodzeniowym przesłaniu kard. Daniel Sturla wyraził też nadzieję, że święta wstrząsną sumieniami Urugwajczyków i połączą wierzących oraz niewierzących w działaniach dla dobra kraju. Jako jedno z największych wyzwań wskazał skrajne ubóstwo dzieci, które jest „tragedią dla teraźniejszości i dla przyszłości”.

Fot. twitter.com

Urugwaj: „Boże Narodzenie z Jezusem”
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze