epa06198904 Firefighters with Miami Fire Rescue saw up one of the scores of fallen trees off Brickell Avenue after Hurricane Irma struck in Miami, Florida, USA, 11 September 2017. Many areas remain under a dawn to dusk curfew. Irma’s passage through Florida, now degraded to a tropical storm, has left more than 6.5 million homes and offices without power, according to reports. Irma was downgraded to a tropical storm off the west coast of Florida on her way north, the US National Hurricane Center (CNH) reported. EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.

USA: Irma osłabła lecz nadal groźna

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po przejściu przez Florydę huragan Irma wyraźnie osłabł i w poniedziałek przekształcił się w burzę tropikalną. Żywioł nadal jest jednak groźny i przesuwa się na północ. Spowodował już ofiary i zniszczenia w stanach Georgia i Karolina Południowa.

W stanie Georgia zginęło dwóch mężczyzn. Pierwszy stracił życie gdy na jego dom spadło potężne drzewo, drugiego – wichura „strąciła” z dachu domu. Obecnie w tym stanie największym problemem są powodzie. Zalane jest portowe miasto Savannah, gdzie wichura zepchnęła masy wody z Atlantyku w głąb miasta. Pod wodą znalazło się także wiele miejscowości w Karolinie Południowej, między innymi miasto Charleston. W tym stanie według wstępnego bilansu zginęła jedna osoba.

Fot. PAP/EPA/Master Sgt. William Buchanan HANDOUT

Jak poinformowało w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego amerykańskie Krajowe Centrum ds. Huraganów (NHC), Irma nadal będzie słabła i we wtorek przekształci się w tropikalną depresję. Według amerykańskich mediów na Florydzie żywioł spowodował śmierć co najmniej sześciu osób i ogromne zniszczenia. Energii elektrycznej pozbawionych jest nadal w tym stanie blisko 12,5 mln ludzi.

„Chcemy pomóc wszystkim ludziom, by tak szybko jak to jest możliwe powrócili do normalnego życia” – powiedział w poniedziałek gubernator stanu Floryda Rick Scott. Na powrót do normalności, jak podkreślił, potrzeba będzie jednak czasu, bo w niektórych miejscach zniszczenia są ogromne”. 

Fot. PAP/EPA/ERIK S. LESSER

USA: Irma osłabła lecz nadal groźna
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze