Trzęsienie ziemi, które w nocy z 25 na 26 grudnia, nawiedziło wschodnią część Sycylii, zniszczyło częściowo w miejscowości Pennisi koło Katanii pomnik św. Emidiusza – miejscowego patrona przed wybuchami wulkanów. Również kościół pw. Matki Bożej z Góry Karmel, w którym znajduje się ta rzeźba, został poważnie uszkodzony, fot. ORIETTA SCARDINO, PAP/EPA.

USA: kolejne silne trzęsienie ziemi w Kalifornii

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1 nawiedziło w piątek południową Kalifornię – poinformowały amerykańskie służby sejsmologiczne USGS. To drugi tak silny wstrząs w tym rejonie w ciągu dwóch dni i najsilniejszy od 20 lat.

Na razie nie ma informacji o ewentualnych szkodach lub zniszczeniach. Epicentrum trzęsienia znajdowało się 202 km na północ od Los Angeles. Według Śródziemnomorskiego Europejskiego Centrum Sejsmologicznego trzęsienie miało magnitudę 6,9.

W czwartek południową Kalifornię nawiedziło trzesienie ziemi o magnitudzie 6,4. W miasteczku Ridgecrest, gdzie znajdowało się epicentrum, wybuchły pożary, a wstrząsy były odczuwalne w oddalonym od epicentrum o ponad 300 km Los Angeles oraz Las Vegas.

Po głównym wstrząsie nastąpiła seria pięćdziesięciu słabszych wstrząsów wtórnych.

Zobacz także
Wasze komentarze