USA: odwołano alarm z powodu uzbrojonego napastnika w kampusie w Ohio

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Alarm z powodu uzbrojonego napastnika przebywającego w kampusie uniwersyteckim w mieście Columbus w Ohio na wschodzie USA ogłosiły w poniedziałek miejscowe władze. Został on odwołany, a telewizja NBC podała, że napastnika zabito. Osiem osób zostało rannych.

Według telewizji NBC, siedem hospitalizowanych osób jest w stanie stabilnym; jedna – w stanie poważnym. Telewizja podała, że część poszkodowanych ma rany kłute zadane najpewniej dużym nożem.

„Odwołujemy polecenie ukrycia się. Kampus jest już zabezpieczony” – podały na Twitterze służby reagowania kryzysowego uniwersytetu stanowego Ohio. Dodano, że wszystkie poniedziałkowe zajęcia zostały odwołane.

Alarm ogłoszono tuż przed godz. 10 czasu lokalnego. Na miejsce przyjechały liczne radiowozy i pojazdy straży pożarnej. Nie było informacji o wybuchu paniki w kampusie. Z doniesień na Twitterze wynika, że studenci zastosowali się do poleceń władz, np. barykadując się w salach uczelni.

Uniwersytet stanowy Ohio należy do największych uczelni w USA; w kampusie głównym w Columbus studiuje blisko 60 tys. studentów.

foto. VonderlandKitchen/flickr.com

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze