There’s probably no description needed for this but here’s one anyway. This is an FBI protective vest (it was sitting next to one of those large shields you see agents storm buildings with in movies). ABOUT THE SERIES In 2008 I went to the American Heroes Air Show with my friend Ryan. The air show exhibits helicopters from law enforcement, fire departments, search and rescue, and other government agencies.

USA: Służby udaremniły zamach na muzułmańskie osiedle w Kansas

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Służby bezpieczeństwa w USA aresztowały trzech mężczyzn podejrzanych o przygotowywanie zamachu bombowego na zamieszkane przez muzułmanów osiedle w stanie Kansas – poinformowało amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości w nocy z piątku na sobotę.

Podejrzani, w wieku od 47 do 49 lat, zostali oskarżeni o spiskowanie w celu użycia broni masowego rażenia. W toku ośmiomiesięcznego śledztwa FBI ustaliło, że mężczyźni to ważni członkowie grupy o nazwie „Krzyżowcy”, która planowała zamach na muzułmanów.

Za cel przygotowywanego ataku obrali sobie osiedle w miejscowości Garden City na zachodzie Kansas, gdzie mieszka wielu imigrantów z Somalii i gdzie znajduje się meczet. Według śledczych podejrzani planowali rozstawić na osiedlu cztery samochody wyładowane materiałami wybuchowymi, a następnie je zdetonować.

Ministerstwo sprawiedliwości podało w komunikacie, że FBI dowiedziało się o planowanym zamachu dzięki informatorowi, który uczestniczył w spotkaniach „Krzyżowców” i poinformował o nich odpowiednie służby. Według informatora niedoszli zamachowcy gromadzili też broń palną i amunicję, a zamachowi miała towarzyszyć publikacja manifestu, który miał sprawić, że „ludzie się ockną”.

Jeśli sąd uzna podejrzanych za winnych, grozi im kara dożywotniego więzienia.

akl/ as/

fot. IceNineJon, flickr.com

Zobacz także
Wasze komentarze