epa06525838 Students are comforted by parents and family after a shooting at Marjory Stoneman Douglas High School in Parkland, Florida, USA, 14 February 2018. Multiple fatalities have been reported and several more injured at a high school northwest of Miami. According to law enforcement the suspect is in custody. Some media are reporting the suspect as former student, Nicolas Cruz. EPA/GIORGIO VIERA Dostawca: PAP/EPA.

USA: strzelanina w liceum Parkland; zginęło 17 osób

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Strzelanina w liceum w Parkland, do jakiej doszło w środę przed zakończeniem zajęć, pociągnęła za sobą śmierć 17 osób – podał szeryf hrabstwa Broward, Scott Israel. Sprawca ataku, 19-letni Nicolas Cruz, wcześniej relegowany z tej szkoły, został przesłuchany.

[Zobacz też: USA: strzelanina w Parkland [GALERIA]]

Z doniesień napływających z Parkland wynika, że 12 osób zostało zabitych na miejscu w budynku szkolnym, dwie osoby – na zewnątrz, jedna – na przylegającej ulicy, a dwie – zmarły w szpitalu z powodu odniesionych ran.

Nicolas Cruz bez walki oddał się w ręce policji – wyjaśnił szeryf Israel. Nie są znane motywy jego działań. Miał zostać przed kilkoma miesiącami usunięty z liceum im. Marjory Stoneman Douglas w Parkland „z powodów dyscyplinarnych”. Dyrektor placówki, Robert Runcie, nie sprecyzował jednak z jakich powodów nastąpiło relegowanie ucznia ze szkoły.

EPA/CRISTOBAL HERRERA

W sieciach społecznościowych pojawiły się zapisy wydarzeń z Parkland – w tym część transmitowana na żywo przez uczniów. Wynika z nich, że młodzież została ewakuowana ze szkoły, a budynek przeszukuje teraz ekipa złożona z 12 policjantów. Na miejscu są też służby ratownicze – pisze Reuters.

„To jest potworna sytuacja. Brak słów” – powiedział dziennikarzom dyrektor liceum Robert Runcie.

Media przypominają, że jest to osiemnasty przypadek przestępstwa z użyciem broni w amerykańskich szkołach w tym roku szkolnym. Takie dane podał ośrodek monitoringu Everytown for Gun Safety. Rejestr obejmuje także samobójstwa uczniów i nieszczęśliwe wypadki.

Zobacz także
Wasze komentarze