fot. EPA/Fabio Frustaci

W niedzielę setki osób pomodli się za papieża Franciszka

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Do modlitwy za papieża Franciszka w 5. rocznicę pontyfikatu zachęca Wspólnota Ruchu Lednickiego. W niedzielę 25 grup stworzy łańcuch modlitwy pod hasłem „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” – poinformowali organizatorzy akcji.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Rafał Orzechowski, członek Wspólnoty Ruchu Lednickiego w Grajewie, który spotkał się z papieżem w 2017 r., podczas przekazania symboli Światowych Dni Młodzieży przez Polaków młodzieży z Panamy. Wówczas – jak poinformował Grajewski – papież Franciszek powiedział do niego: „Ja się modlę za Ciebie, a ty mo´dl się za mnie”.

„Uważam tę umowę za obowiązującą” – powiedział Orzechowski, cytowany w przekazanym PAP komunikacie.

Modlitwa w intencji papieża – która odbędzie się w niedzielę, w związku z przypadającą w marcu 5. rocznicą pontyfikatu – odbędzie się m.in. w Warszawie, Krakowie, Gnieźnie, Poznaniu, Łapach, Hrubieszowie czy Zambrowie. Włączy się w nią 25 grup zorganizowanych, a dziesiątki osób będą się modlić samodzielnie w całej Polsce.

„Modlić się można wszędzie – w kościele, szkole, parku. Ważne, aby otoczyc´ tego dnia kochanego papieża modlitwą” – wyjaśnił Orzechowski. Zaproponował, aby odmówić np. koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Jak informują organizatorzy, aby dołączyć do inicjatywy należy wypełnić specjalny formularz, dostępny na oficjalnej stronie internetowej Konferencji Episkopatu Polski, indywidualnie lub jako grupa. W internecie dostępna jest również regularnie aktualizowana mapa miejsc modlitwy.

Akcję patronatem honorowym objął przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

W niedzielę setki osób pomodli się za papieża Franciszka
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze