graf. Michał Sulowski

W Poznaniu będą dyskutować o pontyfikacie Franciszka

Archidiecezjalna inicjatywa doktorów i doktorantów teologii zaprasza na jedno z ostatnich spotkań w tym roku akademickim. Podczas najbliższej Kuźni Teologicznych Inspiracji prof. Cezary Kościelniak dyskutować będzie z bp. Krzysztofem Zadarko o minionej dekadzie pontyfikatu Franciszka.

Kuźnia Teologicznych Inspiracji jest polem spotkań i dyskusji dla tych, którzy pragną pogłębić zrozumienie wiary. Pomysłodawcy zaznaczają, że nie jest to zamknięte studium teologii, ale twórcza przestrzeń, gdzie poruszane są także kwestie, które jeszcze nie otrzymały rozstrzygnięcia kanonicznego. Spotkania odbywają się od października 2022 w poznańskiej Akademii Lubrańskiego przy katedrze.

>>> Kuźnia Teologicznych Inspiracji w Poznaniu

Podczas poniedziałkowej Kuźni Teologicznych Inspiracji (5 czerwca 2023) prof. Cezary Kościelniak dyskutować będzie z bp. Krzysztofem Zadarko o minionej dekadzie pontyfikatu Franciszka.

graf. Michał Sulowski

Dyskutantami będą:

Bp Krzysztof Zadarko – mianowany biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej  16 lutego 2009 roku. Święcenia biskupie przyjął 25 kwietnia 2009 roku w katedrze koszalińskiej; doktorat z homiletyki obroniony na UKSW w Warszawie. W latach 2007–2009 był pracownikiem Polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii. W ramach Konferencji Episkopatu Polski został przewodniczącym Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, delegatem ds. Imigracji, a także wszedł w skład Komisji Wychowania Katolickiego i Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą.

Prof. Cezary Kościelniak – studiował filozofię na UAM; profesor dr. hab. UAM w zakładzie Etyki Gospodarczej; tematyka badawcza: kulturowe przemiany uniwersytetu, polityka zrównoważonego rozwoju, transformacja geopolitycznych w Europie w kontekście kultury, miejsce Kościoła w sferze publicznej. Prowadził wykłady gościnne m.in. na University of Malta, Uniwersytecie Cattolica w Mediolanie, Higher School of Economics w Moskwie; staże badawcze m.in. na Uniwersytecie w Lozannie, w Oxford University oraz LMU. Poza pracą akademicką zajmuje się publicystyką, a jego teksty można przeczytać m.in. w „Rzeczpospolitej”, „W Drodze”, „Tygodniku Powszechnym”. Opublikował również reportaż kulturowy o Kirgistanie „Frunze w meczecie”.

Aby wziąć udział w całym semestrze wykładów, należy się zapisać – można to uczynić na stronie internetowej Kuźni. Organizatorzy zapraszają jednak na jeden wykład otwarty, każdy ma możliwość wziąć udział w jednym spotkaniu „gratis”. Tym bardziej palące jest więc zaproszenie na debatę typu oksfordzkiego. O minionych wydarzeniach Kuźni oraz o najbliższych planach można przeczytać na stronie internetowej Kuźni oraz w mediach społecznościowych.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze