epa06405054 Pope Francis celebrates Midnight Mass of Christmas on the Solemnity of the Nativity of the Lord in Saint Peter’s Basilica at the Vatican, 24 December 2017. EPA/CLAUDIO PERI Dostawca: PAP/EPA.

W Wielki Czwartek papież Franciszek znów odprawi Mszę św. w więzieniu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po raz czwarty od początku pontyfikatu papież Franciszek uda się w Wielki Czwartek do więzienia, gdzie w czasie Mszy Wieczerzy Pańskiej dokona obrzędu mycia nóg 12 więźniom – podał we wtorek Watykan. Papież pojedzie do rzymskiego więzienia Regina Coeli.

Wizyta w zakładzie karnym w centrum Wiecznego Miasta 29 marca przewiduje oprócz Mszy św. odprawionej dla skazanych i personelu więziennego także spotkanie z chorymi więźniami na oddziale dla nich.

Tuż po swym wyborze na Stolicę Piotrową w 2013 roku Franciszek jako pierwszy papież odprawił Mszę św. w Wielki Czwartek w rzymskim zakładzie karnym dla nieletnich Casal del Marmo. W 2015 roku odwiedził tego dnia stołeczne więzienie Rebibbia, a w ubiegłym roku był w zakładzie w Paliano koło Frosinone w środkowych Włoszech.

Papieskie wizyty w więzieniach w Wielki Czwartek i odprawiane tam Msze św. mają charakter ściśle prywatny – przypomniał Watykan.

W Wielki Czwartek papież Franciszek znów odprawi Mszę św. w więzieniu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze