PAP/Mateusz Marek

Warszawa: ogromna awaria ciepłownicza na Mokotowie. Udzielono pomocy 100 osobom

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po awarii ciepłowniczej na Mokotowie w rozlewisku i w gęstej mgle utknęło ok. 200 samochodów, w tym siedem autobusów. Strażacy udzielili pomocy 100 osobom – poinformowała Mazowiecka Straż Pożarna.

„Rozlewisko wody ma długość ok. 600 m. Na drodze w rozlewisku i gęstej mgle utknęło ok. 200 samochodów, w tym siedem autobusów. Straż pożarna udzieliła pomocy 100 osobom. Na miejscu jest 20 strażaków i 5 samochodów” – przekazała na Twitterze Mazowiecka Straż Pożarna.

Strażacy otrzymują też zgłoszenia o zalanych piwnicach i garażach. Na miejscu pracuje też kilka załóg policyjnych m.in. stołeczna drogówka, której funkcjonariusze zabezpieczają skrzyżowania. Zablokowana jest m.in. ul. Limanowskiego w kierunku Wiertniczej i Powsińska, odcinek ul. Idzikowskiego, Gołkowska. „Jest dużo pary. Na razie nikt nie ucierpiał” – powiedział z kolei asp. szt. Robert Koniuszy z mokotowskiej komnedy policji.

Zgłoszenie o awarii ciepłowniczej na wysokości adresu Powsińska 67 wpłynęło do straży pożarnej ok. godz. 9.45.

„Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą woda, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej” – przekazał PAP kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej.

Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, z powodu awarii mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu linii 131, 159, 162, 164, 180, 185 i 187.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował o zorganizowaniu sztabu kryzysowego w sprawie awarii ciepłowniczej sieci Veolia przy ul. Powsińskiej.

Z kolei rzecznik Veolia Energia Warszawa S.A. Aleksandra Żurada poinformowala, że służby techniczne w pierwszej kolejności będą pracowały nad tym, aby ograniczyć zasięg awarii.

Jak przekazała Żurada, w wyniku awarii sieci ciepłownicznej w rejonie ulic Powsińskiej i Gołkowskiej występują na terenie całej Warszawy występują zakłócenia w dostawie ciepłej wody i ogrzewania do budynków.

„Na razie jeszcze nie mówimy o braku dostaw ciepła. Na razie wiemy, że są zakłócenia tzn., że ciśnienie wody i temperatura mogą być niższe” – powiedziała Żurada. 

Zobacz także
Wasze komentarze