Fot. pixabay.com

Watykan: dwoje Polaków będzie nieść krzyż podczas Drogi Krzyżowej w Koloseum

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dwoje Polaków będzie nieść krzyż podczas Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum pod przewodnictwem papieża Franciszka w Wielki Piątek wieczorem. Watykan podał, że przy siódmej stacji krzyż będą nieść Jakub Śnieć i Róża Mika.

Osoby te działają w duszpasterstwie młodzieży w Polsce.

Krzyż nieść będą też m.in. rodziny z Rzymu, siostry palotynki z Brazylii i Indii, ksiądz z Syrii, osoby niepełnosprawne z opiekunami.

Tegoroczne rozważania Drogi Krzyżowej napisała na prośbę papieża włoska zakonnica Eugenia Bonetti. Tekst skoncentrowany jest na cierpieniach ofiar niewolnictwa i handlu ludźmi, kobiet i nieletnich zmuszanych do prostytucji, a także na sytuacji migrantów.

Poznaniak będzie jedną z osób niosących krzyż

 

Działacz duszpasterstwa akademickiego Morasko Jakub Śnieć z Poznania, który będzie niósł krzyż podczas Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum w Wielki Piątek, że to dla niego wielkie wyróżnienie. Dodał, że zaniesie w sercu ubogich i wykluczonych.

Śnieć podkreślił: „Będzie to dla mnie niezwykłe przeżycie duchowe poprzez rozpamiętywanie poszczególnych wydarzeń Męki Pana Jezusa oraz wczuwanie się w Jego przeżycia. Gdy będę niósł krzyż Chrystusa, w moim sercu na pewno pozostaną, tak jak pisze w swoich rozważaniach Drogi Krzyżowej siostra Eugenia Bonetti, wszyscy ubodzy, wykluczeni ze społeczeństwa, ofiary naszego egoizmu i naszych zamkniętych serc”.

Tak odniósł się do tekstu przygotowanego na nabożeństwo pod przewodnictwem papieża Franciszka przez włoską zakonnicę Eugenię Bonetti. Rozważania są poświęcone ofiarom niewolnictwa i handlu ludźmi. „To niesamowite, jak te rozważania i problem ubóstwa, który w nich się pojawia, łączy się z patronem mojego duszpasterstwa z Poznania. Jest nim błogosławiony Pier Giorgio Frassati” – zauważył. Śnieć będzie niósł krzyż przy siódmej stacji wraz z Różą Miką również z Polski.

Zobacz także
Wasze komentarze