epa05924817 A handout picture provided by the Vatican newspaper L’Osservatore Romano shows Pope Francis during a Mass at Domus Sanctae Marthae, Vatican City, 24 April 2017. EPA/OSSERVATORE ROMANO/HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Watykan: już niedługo Msza Franciszka

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Za blisko miesiąc, w piątek 10 listopada, w bazylice św. Piotra w Watykanie odbędzie się prawykonanie utworu niemieckiego kompozytora Svena Hellinghausena „Missa Franciscus”. Powstała ona z okazji przypadających w roku ubiegłym 80. urodzin papieża i wykonana zostanie na krótko przed osiemdziesiątą pierwszą rocznicą, przypadającą 17 grudnia.

Następnego dnia, to jest w sobotę 11 listopada, msza wykonana zostanie w kościele jezuitów w Rzymie pod wezwaniem św. Ignacego. Hellinghausen poprowadzi orkiestrę z Nadrenii-Palatynatu.

Fot. EPA/Massimo Percossi

„Napisałem ten utwór ze świadomością, że muzyka otwiera ludzkie serca i dociera prosto do duszy człowieka”, powiedział niemiecki kompozytor rzymskiemu dziennikowi „Il Messaggero”. Dodał, że jego msza może być wykonana tak w małym kościółku przy akompaniamencie organów, jak i w wielkiej świątyni z udziałem orkiestry symfonicznej i chóru.

Watykan: już niedługo Msza Franciszka
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze