fot. Pixabay

Watykan: kolejne kobiety na ważnych stanowiskach

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zwiększa się obecność kobiet na kierowniczych stanowiskach w Stolicy Apostolskiej. Franciszek mianował nowego członka Rady Kierowniczej Urzędu Informacji Finansowej oraz nowego szefa biura Biblioteki Watykańskiej.

Pierwszą z tych funkcji papież powierzył prof. Antonelli Sciarrone Alibrandi. Jest ona prorektorem Uniwersytetu Katolickiego Najświętszego Serca w Mediolanie. Wykłada tam prawo gospodarcze. Jest przewodniczącą włoskiego Stowarzyszenia Wykładowców Prawa Gospodarczego i członkiem Unii Prawników Katolickich we Włoszech. Urząd Informacji Finansowej został ustanowiony w 2010 r. przez Benedykta XVI. Jego zadaniem jest zapobieganie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Watykan koronawirus

fot. EPA/RICCARDO ANTIMIANI

>>> Kard. Ouellet: kobiety powinny mieć większy udział w formacji kapłanów

Natomiast szefem biura Biblioteki Watykańskiej została Raffaella Vincenti, która do tej pory pracowała w tej instytucji w randze sekretarza. Przypomnijmy, że Biblioteka Watykańska istnieje od ponad 500 lat i posiada jeden z najcenniejszych księgozbiorów na świecie. Liczy on m.in. 80 tys. manuskryptów i 9 tys. inkunabułów.

Przeczytaj też >>> Watykan: utworzono komisję nt. koronawirusa. „Przyszłość musi się opierać na Bogu”

Zobacz także
Wasze komentarze