Watykan: ks. Lombardi z uznaniem o postawie Franciszka w obliczu obecnego kryzysu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Franciszek wybrał pokorę i cierpliwość, nie dał się wciągnąć przez straszliwe spirale kłótni” – powiedział w wywiadzie dla telewizji włoskiego episkopatu TV2000 były rzecznik Watykanu, ks. Federico Lombardi SJ.

Ks. Lombardi nawiązał do porannej homilii Ojca Świętego i zauważył, że spontanicznie składnia ona, by łączyć ją z aktualną sytuacją w Kościele. Mamy tu falę niezwykle agresywnych oskarżeń, które mieszają pewne elementy prawdy z wieloma elementami fałszu. Powodują one zamieszanie, a przede wszystkim mają na celu tworzenie sytuacji podziału w Kościele – powiedział.

Były rzecznik Stolicy Apostolskiej wskazał, że w obliczu tej sytuacji Papież podkreśla, że nie zamierza bezpośrednio odpowiedzieć na te zarzuty, ani też dać się wciągnąć przez straszliwe spirale kłótni, agresywnych sprzeczności, które mogą prowadzić jedynie do dalszych podziałów i do głębokiej szkody dla Kościoła. „Papież postanawia naśladować postawę Jezusa, który staje na wyższym poziomie cierpliwości, pokory i nie daje się wciągnąć na poziom niezwykle niski i niedobry oskarżeń i kontroskarżeń” – powiedział ks. Lombardi.

„Nigdy nie wolno nam się dziwić, że w życiu Kościoła są trudności i chwile napięcia, które powodują zamieszanie i oskarżenia. Takie momenty zawsze istniały w historii Kościoła i będą nadal istnieć w przyszłości. Nie powinniśmy się łudzić rajem na ziemi. Ten wzór cierpliwości i umiaru Papieża poprzez okres milczenia uważam, że to dobra droga” – powiedział były rzecznik Watykanu.

Watykan: ks. Lombardi z uznaniem o postawie Franciszka w obliczu obecnego kryzysu
4.8 (80%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze