epa05910592 Pope Francis (L-2) at the close of an Easter mass in Saint Peter’s Square at the Vatican, Vatican City, 16 April 2017. Easter is celebrated around the world by Christians to mark the resurrection of Jesus from the dead and the foundation of the Christian faith. EPA/CLAUDIO PERI Dostawca: PAP/EPA.

Watykan: na uniwersytetach papieskich będzie wykładana ekologia

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Od nowego roku akademickiego na uniwersytetach papieskich w Rzymie będzie wykładana ekologia. Jest to realizacja postulatu, jaki Franciszek zawarł w encyklice „Laudato si”, w której zachęcał do „wychowywania do przymierza  między ludzkością a środowiskiem”.

Według niego stanowi ono „wyzwanie edukacyjne”, a jego programy powinny „skutecznie pomóc wzrastać w solidarności, odpowiedzialności i trosce opartej na współczuciu”.

Papieskie uczelnie w Wiecznym Mieście, których jest siedem, wypracowały wspólny pięcioletni program, który przedstawili papieżowi 22 czerwca tego roku profesor Prem Xalxo i kard. Telesphore P. Toppo. Przewiduje on sześć tzw. modułów – tyle samo, ile jest rozdziałów ekologicznej encykliki Franciszka – proponujących odpowiedzi na szereg zagadnień i pytań, np. „Co dzieje się w naszym wspólnym domu?” (koordynator prof. Joshtrom Isaac Kureethadam z Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego), „Ewangelia Stworzenia” (prof. Prem Xalxo z papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego) czy „Ludzkie źródła kryzysu ekologicznego” (prof. Giulia Lombardi z Papieskiego Uniwersytetu Urbanianum).

Cykl adresowany jest nie tylko do studentów papieskich uczelni w Rzymie, ale do wszystkich zainteresowanych ekologią – duchownych i świeckich.

Watykan: na uniwersytetach papieskich będzie wykładana ekologia
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze