Smêtowo Graniczne (woj.pomorskie), 31.08.2017. Miejsce zderzenia poci¹gu osobowego TLK Pogoria relacji Gdynia G³ówna – Bielsko Bia³a z poci¹giem towarowym, do którego dosz³o w miejscowoœci Smêtowo Graniczne, 30 bm. wieczorem. Z poci¹gu osobowego ewakuowano 130 pasa¿erów. Dwadzieœcia osób zosta³o poszkodowanych. (jkm) PAP/Tytus ¯mijewski ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Pomorskie/Poszkodowani w kolizji dwóch poci¹gów***

Pomorskie: wykoleił się pociąg, 28 osób trafiło do szpitala

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W środę wieczorem na stacji Smętowo Graniczne (powiat starogardzki) wykoleił się pociąg relacji Gdynia Główna – Bielsko Biała/Zakopane. Nie ma ofiar śmiertelnych. Ze wstępnych informacji wynika, że nie ma osób ciężko rannych – informuje PKP PLK SA.

Rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, Mirosław Siemieniec poinformował w środę w nocy, że „o godzinie 21:55 na stacji Smętowo wykoleił się pociąg relacji Gdynia Główna – Bielsko Biała/Zakopane”. „Nie ma ofiar śmiertelnych. Ze wstępnych informacji wynika, że nie ma osób ciężko rannych” – czytamy w komunikacie.

Poinformował, że z 11 wagonów wykoleiła się lokomotywa i siedem wagonów. Na miejscu są służby. Wstrzymany został ruch pociągów na trasie Tczew – Bydgoszcz.

PAP/Tytus Żmijewski

Zapewnił, że pasażerowie pod opieką drużyny konduktorskiej opuścili pociąg. Według staży pożarnej pociągiem podróżowało ok. 130 osób. Rzeczniczka wojewody pomorskiego, Małgorzata Sworobowicz poinformowała PAP, że poszkodowanych zostało około 20 osób. „Według naszych informacji stan ogólny poszkodowanych jest dobry” – dodała.

Poinformowała, że na miejscu zdarzenia jest wojewoda pomorski, Dariusz Drelich, który koordynuje pracę służb i Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. 

Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Zobacz także
Wasze komentarze