Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Watykan: papież modlił się za swoją ojczyznę

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie, pozdrawiając pielgrzymów włoskich Franciszek przypominał, że dziś w jego ojczyźnie obchodzone jest święto Matki Bożej z Lujan i prosił o modlitwę w intencji Argentyny.

Wcześniej Franciszek przypomniał, że w minioną sobotę w Mieście Meksyk miała miejsca beatyfikacja Marii Concepción „Conchita” Cabrera de Armida, która dała świadectwo zbawczej wartości krzyża Chrystusa, inspirując powstanie różnych instytutów zakonnych i świeckich.

Papież pozdrowił także neoprezbiterów Legionistów Chrystusa, a także wykładowców i studentów papieskiej uczelni Regina Apostolorum w Rzymie, obchodzącej 25 lecie istnienia.

Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Przypomniał, że w sanktuarium w Pompejach będzie dziś w południe odmawiana suplika do Matki Bożej i prosił, by Maryja wstawiała się za Kościołem a także osobami cierpiącymi na ciele i na duchu.

Wreszcie Franciszek powiedział: „Dzisiaj w mojej ojczyźnie obchodzona jest uroczystość Matki Bożej z Lujan. Módlmy się wszyscy razem za Argentynę”.

Zobacz także
Wasze komentarze