epa06405477 Pope Francis delivers the traditional Urbi et Orbi (to the city and to the world) Christmas Day blessing from the central balcony of St. Peter’s Basilica at the Vatican, 25 December 2017. EPA/ANGELO CARCONI Dostawca: PAP/EPA.

Watykan: papież ochrzcił 34 dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
W Niedzielę Chrztu Pańskiego papież Franciszek ochrzcił w Kaplicy Sykstyńskiej 34 dzieci. W homilii mówił, że język miłości w rodzinie jest podstawą dla przekazywania wiary.
 
W krótkiej, improwizowanej homilii podczas mszy w kaplicy konklawe Franciszek zaznaczył, że chrzest to pierwszy krok w przekazywaniu wiary. A odbywa się ono – dodał – „w dialekcie rodziny, w dialekcie mamy i taty, dziadka i babci”.
 
„Potem przyjdą katecheci, by rozwinąć tę przekazaną wiarę przy pomocy idei i wyjaśnień. Ale nie zapominajcie tego: gdy brakuje dialektu, gdy w domu nie mówi się między rodzicami językiem miłości, przekazywanie wiary nie jest łatwe, nie można tego zrobić” – powiedział.
 
Zwracając się do rodziców niemowląt podkreślił: „Kiedy dzieci zaczną koncert” i będą płakać, bo jest im niewygodnie, gorąco lub są głodne, „nakarmcie je”. „Dajcie im jeść, to jest także język miłości” – dodał.
 
18 dziewczynek i 16 chłopców, których ochrzcił papież, to przede dzieci pracowników Watykanu i ich krewnych.
 
Zwyczaj chrztu dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej wprowadził Jan Paweł II w 1981 roku.
Watykan: papież ochrzcił 34 dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze